شهرستان ها

هوای اصفهان آلوده است

اصفهان- شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۱۱۳ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط‌زیست، هوای کلانشهر اصفهان هم اکنون در ایستگاه پایش خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۱۱۵، استانداری و کاوه با شاخص ۱۲۴، انقلاب با شاخص ۱۳۳، پروین با شاخص ۱۱۹، جِی و فیض با شاخص ۱۰۸، رودکی با شاخص ۱۰۶، رهنان با شاخص ۱۱۹ و میرزا طاهر با شاخص ۱۰۹ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان باهنر و فرشادی با میانگین ۹۸ و ورزشگاه میثاق با ۹۴ در وضعیت زرد و قابل قبول و در بزرگراه خرازی با شاخص ۱۶۰ ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد.

امروز ایستگاه پایش هوای منطقه صنعتی سگزی با شاخص ۱۳۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و در شاهین شهر با میانگین ۹۹ در وضعیت زرد و قابل قبول قرار دارد؛ همچنین ایستگاه‌های پایش هوای مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، کاشان، خمینی شهر، زرین شهر و نجف آباد دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا