ورزش

تقابل مدعیان در مرحله پایانی لیگ کشتی/ آغاز غیر رسمی رقابت برای رسیدن به دوبنده تیم ملی

در مرحله پایانی لیگ برتر کشتی آزاد مدعیان اوزان دهگانه در قالب ۴ تیم صعود کننده به مصاف هم می‌روند که به نوعی اولین رویارویی رسمی آنها برای رسیدن به تیم ملی است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مرحله نیمه نهایی و نهایی لیگ برتر کشتی آزاد با حضور ۴ تیم فولادین ذوب آمل، دانشگاه آزاد اسلامی، سهند ارس و صنایع مازندران روز ۱۹ آذرماه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار می‌شود.

دو تیم فولادین ذوب و سهند ارس در نیمه نهایی با هم مسابقه خواهند داد و دانشگاه آزاد و صنایع نیز به مصاف هم می‌روند تا عصر ۱۹ آذر فینال مسابقات بین تیم‌های برنده و مبارزه رده‌بندی نیز بین تیم‌های بازنده به انجام رسد.

نکته جالب توجه حضور اغلب سرمایه‌های کشتی در قالب ۴ تیم حاضر در این مرحله است. ملی‌پوشان و مدعیانی نیز که در مرحله مقدماتی در عضویت تیم‌‌های دیگر بودند، بعد از عدم صعود تیم‌شان، به یکی از این ۴ تیم پیوسته‌اند. به این ترتیب می‌شود به نوعی آغاز غیر رسمی رقابت مدعیان برای دوبنده تیم ملی در سال ۲۰۲۱ محسوب کرد.

هرچند طبق چرخه و مسائلی که در آن لحاظ شده، حتی کشتی‌گیر غیرمدعی نیز شانس رسیدن به دوبنده تیم ملی در سال ۲۰۲۲ را خواهد داشت، اما طبق رقابتی که در سال ۲۰۲۱ بین کشتی‌گیران اوزان دهگانه شاهد بودیم، رقابت جالبی بین رضا اطری از فولادین ذوب که نماینده وزن اول ایران در المپیک بود با علیرضا سرلک نایب قهرمان جهان در سال جاری و یا احمد محمدنژاد جوان مدعی جدید وزن ۵۷ کیلوگرم شاهد خواهیم بود.

امیرمحمد یزدانی که دیگر تمایلی به حضور در ۶۵ کیلو ندارد، کار خود را در ۷۰ کیلوگرم می‌تواند در مرحله پایانی لیگ شروع کند و به مصاف حریفانی برود که با بیشتر آنها در وزن سابق رقابت کرده است.

در ۷۴ کیلوگرم یونس امامی که در مرحله مقدماتی لیگ برتر غایب بود، در مرحله پایانی نیز با هیچ تیمی قرارداد نبسته و به این ترتیب مصطفی حسین خانی با حریفان جوانش مبارزه خواهد کرد.

مصاف بهمن تیموری و علی سوادکوهی با محمد نخودی که نقره وزن ۷۹کیلوگرم را حالا در کارنامه دارد، اگر همه آنها در وزن خودشان کشتی بگیرند، مصاف جالبی خواهد بود.
در ۸۶ کیلوگرم درحالیکه هنوز تکلیف کامران قاسم‌پور کاملا مشخص نشده و این کشتی‌گیر نامه پزشک مبنی بر ممنوعیت حضور روی تشک به مدت ۴ هفته را دارد، حسن یزدانی با فولادین ذوب قرارداد بسته و البته به واسطه مصدومیتی که در جهانی نروژ برایش ایجاد شده، هنوز معلوم نیست بتواند در مرحله پایانی لیگ روی تشک برود. سهند ارس در ۸۶ کیلو آرتور نایفونوف روس را به خدمت گرفته، کشتی‌گیری که بازنده حسن یزدانی در کلیه مسابقات بوده و باید دید با توجه به رویارویی حساس سهند و فولادین ذوب در مرحله نیمه نهایی، یزدانی در ترکیب تیم آملی قرار می‌گیرد یا خیر.

در ۹۲ و ۹۷ کیلوگرم ترافیک مدعیان را شاهد هستیم. کشتی‌گیرانی که پیش از المپیک از ۹۲ به ۹۷ کیلو رفته بودند حالا شاید در وزن تخصصی خود روی تشک بروند. دو وزنی که علیرضا کریمی، امیرعلی آذرپیرا، عزت الله اکبری، حسین شهبازی علی شعبانی، محمدحسین محمدیان، محمدجواد ابراهیمی، احمد بذری، مجتبی گلیج و ارشک محبی از شاخص‌ترین‌شان هستند و درمرحله پایانی لیگ نیز حضور دارند.

در ۱۲۵ کیلوگرم هم با حضور امیرحسین زارع و یدالله محبی در ترکیب فولادین ذوب، امین طاهری و سیدمهدی هاشمی در تیم سهند ارس، جابر صادق‌زاده در تیم صنایع قطعا مبارزه‌های جذابی رقم خواهد خورد.

نکته مهم این است که هیچ کدام از مدعیان دوبنده تیم ملی دوست ندارند در این مقطع به مصاف حریفان مستقیم خود بروند چراکه هنوز هیچ یک از مسافران جهانی نروژ تمرین منظم نداشته و از آمادگی مناسب بهره نمی‌برند. به همین دلیل ترجیح می‌دهند در وزن بالاتر مبارزه کنند که باخت احتمالی به حساب آنها نوشته نشود.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا