بین الملل

خواهر رهبر کره شمالی به سئول هشدار داد

خواهر رهبر کره شمالی مدعی شد که شیوع ویروس کرونا در این کشور توسط کره جنوبی انجام شده است و به سئول در این خصوص هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یونهاپ، «کیم یو جونگ» خواهر «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی با بیان اینکه برادرش در زمان شیوع کرونا در این کشور دچار تب بالایی شده بود، کره جنوبی را به انتشار ویروس کرونا در این کشور متهم کرد.

بر اساس این گزارش، خواهر رهبر کره شمالی مدعی شد که کره جنوبی دست به انتشار ویروس کرونا در این کشور زده و نسبت به این اقدام هشدار داد.

وی گفت: اگرچه اقدامات واکنشی زیادی در نظر گرفته شده است اما باید یک واکنش تلافی جویانه قوی انجام شود. اگر دشمن به اقدامات خطرناکی که می تواند ویروس را وارد کشور ما کند ادامه دهد، ما نه تنها ویروس بلکه مقامات کره جنوبی را نیز ریشه کن خواهیم کرد.

این در حالی است که رسانه های دولتی کره شمالی گزارش دادند که کیم جونگ اون رهبر این کشور با اعلام پیروزی در نبرد علیه ویروس کرونا، محدودیت هایی را که در این خصوص وضع شده بود لغو کرده است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی نوشت که کیم جونگ اون به طور رسمی پیروزی در کمپین اضطراری ضد همه گیری برای از بین بردن ویروس کرونای جدید که به قلمرو ما نفوذ کرده بود و محافظت از جان و سلامت مردم را اعلام کرد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا