بین الملل

داعش به دنبال ضربه زدن به صلح اجتماعی در عراق است

مسئول عملیات تیپ ۴۱ حشدشعبی با بیان جزئیاتی از جنایت داعش در منطقه الفرحاتیه، اظهار داشت که داعش به دنبال ضربه به صلح اجتماعی در عراق است و رسانه ها باید در انتشار اخبار دقت نمایند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از موازین نیوز، تیپ ۴۱ حشدشعبی روز یکشنبه از جزئیات جنایت منطقه الفرحاتیه در شهرستان بلد استان صلاح الدین پرده برداشت.

حشدشعبی با بیان اینکه تحقیقات دست داشتن عناصر داعش در ارتکاب این جنایت را ثابت خواهد کرد از رسانه ها خواست به منظور حفظ صلح اجتماعی که به فضل فداکاری ها و خون ها به دست آمده است، در انتشار اخبار دقت نمایند.

«قاسم الکریطی» مسئول عملیات تیپ ۴۱ حشدشعبی گفت: پیش از آنکه جنایت وحشتناک الفرحاتیه رخ دهد یکی از پست های بازرسی حشدشعبی دو روز پیش از این در منطقه بلد توسط عناصر داعش مورد هجوم قرار گرفت که طی آن یک رزمنده شهید و ۳ نفر دیگر زخمی شدند.

وی افزود: تروریست ها بعد از این حمله شماری از شهروندان از جمله افراد حشد عشائری که با نیروهای امنیتی و حشدشعبی همکاری داشتند را با خود به گروگان گرفتند.

الکریطی ادامه داد: این نخستین جنایتی نیست که تروریست ها طی آن دست به تسویه فیزیکی شهروندان می زنند. منطقه یثرب شاهد چندین عملیات مشابه بوده است که در پی آن علیه عناصر این گروه تروریستی دعوای قضایی تنظیم شده است.

این در حالی است که هیئت حشد شعبی روز گذشته به دنبال اعتراضات عراقی‌های خشمگین در محکومیت اظهارات یکی از مسئولان حزب دموکرات کردستان عراق علیه نیروهای بسیج مردمی، بیانیه‌ای برای دوستداران و طرفداران خود صادر کرده بود.

در بیانیه حشد شعبی آمده است: ما احساسات عراقی‌ها و دوستداران و وفاداران به جانفشانی ها و خون فرزندان حشد شعبی را درک می‌کنیم. همچنین از آزادی بیان و تظاهرات مسالمت آمیز طبق قانون اساسی حمایت می‌کنیم؛ اما با به کارگیری خشونت و تخریب به هر شکلی مخالفیم.

حشد شعبی از همه خواست که به صلح اجتماعی پایبند باشند و به نیروهای امینتی در این برهه حساس احترام بگذارند.

از سوی دیگر «محمد البصری» یکی از فرماندهان حشد شعبی، آتش زدن مقر حزب دموکرات در منطقه الکراده بغداد را بی ارتباط با سازمان حشد شعبی دانست.

وی در واکنش به این تجمعات گفت که حشد شعبی با آتش زدن دفتر حزب دموکرات در بغداد ارتباطی نداشته و هواداران حشد شعبی به دلیل تحریک احساساتشان، مقابل دفتر حزب دموکرات کردستان عراق تجمع کرده‌اند. او در ادامه گفت که آیا برافراشته شدن پرچم عراق پس از هر آتش سوزی در ساختمان‌ها و اماکن حکومتی، نشانه دست داشتن دولت عراق در این آتش‌سوزی ها است؟

وی در پایان با اشاره به اینکه حشد شعبی به عنوان یک نهاد رسمی بر دخالت نداشتن این نهاد با آتش‌سوزی مقر حزب دموکرات تأکید دارد، گفت که تجمع امروز واکنش طبیعی نسبت به توهین به یکی از نهادهای امنیتی و نادیده گرفتن مبارزات و خون شهدایش است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا