ورزش

تاکتیک «سیستم چرخشی» برای زیدان و کومان جواب نداد


پس از بازی‌های ملی بارسلونا و رئال مادرید سعی داشتند با استراحت دادن به بازیکنان و اجرای تاکتیک «سیستم چرخشی» برای بازی‌های بعدی آماده شوند که با شکست مواجه شدند.


به گزارش خبرگزاری فارس، رئال مادرید و بارسلونا پس از 17 سال پیش از ال کلاسیکو هر 2 شکست خوردند تا دوباره تاریخ سازی کنند.

آخرین باری که هر 2 تیم، پیش از ال‌کلاسیکو بازی را باخته بودند به آوریل 2003 (فروردین 82) باز‌می‌گردد زمانی که در یک جدال جنجالی بین زیدان و انریکه، بارسا و رئال به تساوی یک بر یک می‌رسند. (در اینجا بخوانید)

رئال مادرید مقابل کادیز با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و بارسلونا نیز با همین نتیجه مقابل ختافه طعم باخت را تجربه کرد.

پس از بازی‌های فیفادی، هم زیدان و هم کومان سعی داشتند با سیستم چرخشی به استقبال لیگ قهرمانان اروپا و ال کلاسیکو بروند.

سه شنبه شب بارسلونا در خانه میزبان فرانس‌واروش مجارستان است و چهارشنبه شب رئال مادرید در ورزشگاه «آلفردو دی‌استفانو» به مصاف شاختاردونتسک خواهد رفت.

سیستم چرخشی در رئال مادرید باعث شد تا برخی از بازیکنان به ترکیب اصلی زیدان راه پیدا کنند.

زیدان برای پست دفاع راست دوباره به ناچو بازی داد زیرا دنی کارواخال 2 ماه از میادین دور است و اودریوزولا هنوز به آمادگی کامل نرسیده است.

در دفاع چپ، زیدان به جای مندی از مارسلو استفاده کرد و در خط میانی ایسکو را به ترکیب اصلی فرستاد.

لوکاس واسکز نیز در پست بال راست به جای رودریگو به میدان رفت.

هیچ یک از بازیکنان مذکور در بازی مقابل کادیز سطحی کافی از توانایی‌های خود را به نمایش نگذاشتند. عدم دقت، ثبات و صحت رفتار تاکتیکی آنها باعث شد تا فاجعه نیمه اول مقابل تیم تازه صعود کرده کادیز رقم خورد.

این عملکرد به شدت ضعیف بازیکنان رئال، باعث شد تا زیدان دست به اقدامی عجیب بزند و در بین 2 نیمه، 4 بازیکن خود را تعویض کند.

راموس که مصدوم شده بود جای خود را به میلیتائو داد، کاسمیرو جای مودریچ را گرفت و والورده و آسنسیو نیز به جای ایسکو و لوکاس واسکز وارد میدان شدند.

در بارسلونا نیز چنین اتفاق مشابهی صورت گرفت. سرمربی هلندی به آنتوان گریژمان این فرصت را داد تا در پست مهاجم مرکزی بازی کند.

پس از یک سال، عثمان دمبله به ترکیب اصلی راه پیدا کرد ولی شبی ناامیدکننده را به ثبت رسانید.(گزارشی در خصوص ستاره 145 میلیون یورویی بارسلونا را اینجا بخوانید)

دمبله همواره در بازی مقابل ختافه یا توپ از دست داد یا دریبل‌هایش ناموفق بود.

پدری نیز به ترکیب اصلی بارسلونا راه پیدا کرد تا ستاره 17 ساله محکی جدی بخورد. گرچه با پاس زیبایی که به گریژمان در نیمه اول داد عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت ولی او نیز نتوانست برای بارسلونا گلزنی کند.

این اتفاقات باعث شد تا دمبله که کیفیت پایینی داشت در دقیقه 62 جای خود را به آنسو فاتی بدهد. پدری نیز در همین دقیقه با کوتینیو تعویض شد.

چرخش بوسکتس و دی‌یونگ نیز در سیستم جدید کومان اصلا جواب نداد و این مربی حتی نتوانست پیانیچ را وارد میدان کند.

به نظر می‌رسد ستاره بوسنیایی در بازی مقابل فرانس‌واروش در ترکیب اصلی قرار گیرد.

باخت بارسلونا و رئال مادرید در شنبه شب نشان داد که سیستم چرخشی اصلا برای زیدان و کومان جواب نداده است.

از طرفی رسانه‌ها با توجه به حواشی فراوان بارسلونا در این روزها متذکر شدند که این تیم اگر نتواند رئال مادرید را در ال کلاسیکو شکست دهد، بحران فصل گذشته می‌تواند دوباره رخ بدهد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا