بین الملل

فرستاده ترامپ: مذاکرات با سعودی‌ها برای روابط با اسرائیل مثبت بوده است


فرستاده ترامپ در امور غرب آسیا می‌گوید که مذاکرات با مقامات سعودی برای سازش با رژیم صهیونیستی مثبت بوده است.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «آوی برکوویتز» فرستاده «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در امور غرب آسیا روز یک شنبه گفت که طرح واشنگتن برای نزدیکی میان اعراب و اسرائیل در حال شتاب گرفتن است و امیدواریم که توافقهای بیشتری حاصل شود حتی اگر ترامپ در انتخابات ماه نوامبر شکست بخورد. 

براساس گزارش آروتص شوع، برکوویتز که به همراه هیات آمریکایی-اسرائیلی به منامه پایتخت بحرین سفر کرده به خبرگزاری رویترز گفت: “توافق ابراهیم” مورد حمایت هر دو حزب در آمریکا قرار دارد و در راستای تعهد میان اسرائیل و کشورهای عربی و نتایج مثبت ناشی از این شراکت در دراز مدت طراحی شده است.

این گزارش افزود: هواپیمای حامل هیات اسرائیلی و آمریکایی از آسمان عربستان سعودی عبور کرده و به بحرین رفت، هرچند که ریاض همچنان در قبال فشارهای واشنگتن برای عادی سازی روابط با تل آویو مقاومت کرده است.

برکوویتز در پاسخ به سوالی درباره سازش عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی گفت: «این تصمیمی است که آنها باید بگیرند، اما رایزنیهای ما با آنها در چند بعد مثبت بوده است.» 

وی اضافه کرد، ما مباحث خیلی خوبی با سعودیها داشتیم اما زمان به ما خواهد گفت..( که چه پیش می آید).

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته با «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه سعودی در واشنگتن دیدار و رایزنی کرد تا مقامات سعودی را برای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی ترغیب کند. 

پامپئو در نشست خبری خود با وزیر خارجه سعودی ابراز امیدواری کرد که ریاض نیز مانند منامه و ابوظبی عادی سازی روابط با تل آویو را مورد بررسی قرار دهد.

در جریان سفر هیات آمریکایی-صهیونیستی به بحرین در روز یک شنبه، بحرین و رژیم صهیونیستی ۸ تفاهم‌نامه برای برقراری روابط کامل دیپلماتیک و همکاری‌های اقتصادی امضا کردند.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا