ورزش

نقص بزرگ استقلال باید برطرف شود/ نبود مدیریت قوی لطمه زده است

پیشکسوت آبی پوشان گفت: استقلال در سال‌های اخیر از فقدان کادر مدیریت کارآمد ضربه خورده است و امیدوارم این نقیصه در اسرع وقت مرتفع شود.

سعید بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در همه سال‌های اخیر که استقلال دستش از جام کوتاه بوده، از کادر مدیریت قدرتمندی برخوردار نبوده و این موضوع به آنها ضربه زده است.

وی افزود: اغلب مدیرانی که در سال‌های گذشته در نقش هیات مدیره یا مدیرعامل به این باشگاه تزریق شده‌اند، کاریزما و تجربه لازم را برای تصدی این پست نداشتند. خیلی از اعضای هیات مدیره فقط برای مصاحبه کردن و چهره شدن آمدند و بعضاً نیز مدیران عامل ظرفیت‌های لازم برای اشغال این صندلی را نداشتند.

پیشکسوت آبی پوشان تاکید کرد: باید این نقیصه در استقلال مرتفع شود و موفقیت برای این تیم میسر نخواهد شد مگر آنکه مدیریت آن اصلاح شود. این باشگاه مدیرانی نیاز دارد که با فوتبال بیگانه نباشند و از جنس خودش باشند. اعضای هیات مدیره این باشگاه باید تلفیقی از چهره‌های ورزشی و اقتصادی باشند. اقتصادی‌هایی که تنها هنرشان قرض کردن نباشد بلکه بتوانند برای این تیم ایجاد درآمد کنند.

بیگی خاطرنشان ساخت: نقش مدیرعامل هم در این باشگاه بسیار مهم است و وقت آن رسیده که کار را به یک متخصص سپرد. فردی باتجربه و قاطع که برای این کار اهلیت داشته باشد و همه گروه‌های استقلال روی او اجماع داشته باشند، فردی که در خانواده استقلال و حتی در ورزش کسی روی حرف او حرف نزند و کاملاً دلسوز این باشگاه باشد. الان زمانش رسیده که باشگاه توسط استقلالی‌های اصیل و قدیمی اداره شود نه افرادی که در این باشگاه مشهور شوند و برای خودشان رزومه جمع کنند.

هافبک پیشین تیم استقلال در ادامه تصریح کرد: تا زمانی که این اتفاق در باشگاه نیفتد و کار به دست متخصصان دلسوز و باتجربه که از خانواده این تیم هستند سپرده نشود، شرایط تغییر اساسی نخواهد کرد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا