شهرستان ها

تاب آوری و امنیت محور برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل سمنان

سمنان- مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با بیان اینکه ارتقای تاب آوری و امنیت محور برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل است، گفت: در این هفته آگاهی و آموزش کارکنان دولت مورد تاکید قرار است.

ایرج کارخایی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به هفته پدافند غیرعامل از ۱۳ آبان لغایت نوزدهم این ماه، بیان کرد: برای هفته پدافند غیرعامل برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته شده که به دلیل عدم جمع بندی آنها هنوز نمی‌توانیم به صورت جزئی آنها را بیان کنیم.

وی با بیان اینکه این هفته «مقاومت فعال، تاب‌آوری حیرت‌انگیز؛ ایران قوی» نامگذاری شده است، بیان کرد: طبیعتاً برنامه‌های این هفته در سطح استان نیز با محور تاب‌آوری و همچنین امنیت و مقاومت بنا گذاشته خواهد شد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان در ادامه به روزهای هفته پدافند غیرعامل اشاره کرد و بیان داشت: «نهادینه سازی مصونیت در زیرساخت‌ها با تفکر بسیجی، روحیه جهادی و عمل انقلابی»، «پدافند زیستی، مرزبانی زیستی و ارتقای ساختار دفاع بیولوژیک»، «پدافند سایبری، ملی سازی فضای مجازی در مسیر حکمرانی سایبری بومی» و «پدافند مردم محور، خانواده آماده، جامعه مستحکم» در زمره شعارهای روزهای اول تا چهارم هفته پدافند غیرعامل است.

کارخایی بیان کرد: دیگر روزهای این هفته با عناوینی چون «پدافند شهری، زیرساخت‌های ایمن؛ شهرهایی امن»، «پدافند شیمیایی؛ آینده‌ای قدرتمند در امتداد گذشته‌ای پرافتخار» و «اقتصاد مقاومتی، جهش تولید و پیروزی در جنگ اقتصادی» نامگذاری شده‌اند.

وی با بیان اینکه حمایت از دولت در برابر فشار همه جانبه دشمن محور و اولویت پدافند غیرعامل در برهه کنونی با توجه به هجمه دشمنان است، بیان کرد: ارتقای وجهه کارآمدی و اثربخشی پدافند غیرعامل در زمره اولویت‌های برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در سطح استان محسوب می‌شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا