حوادث

کشف ۷۳ درصد سرقت ها در پایتخت/میزان رضایتمندی شهروندان

رئیس پلیس پایتخت گفت: در ۶ ماه گذشته ۷۳ درصد از جرایم در حوزه سرقت کشف شده و میزان وقوع جرایم از ۳۰ درصد به ۲۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی، صبح دوشنبه در دومین روز از هفته ناجا در برنامه صبحگاه اظهار کرد: هفته ناجا فرصتی است تا پلیس به خدمت گیران خود خدمت کند و در این یک هفته گزارشی از عملکرد خود به مردم بدهد.

وی افزود: اجازه ندادیم تعداد بسیار اندکی در جامعه بخواهند نظم و امنیت شهر را به هم بزنند.

سردار رحیمی گفت: در ۶ ماهه گذشته بالغ بر ۵.۵ میلیون تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی داشتیم (یعنی هر ۳ ثانیه یک تماس) و بالغ بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار از این تماس‌ها عملیاتی شده است.

رئیس پلیس پایتخت گفت: رضایتمندی مردم از فعالیت پلیس پایتخت بر اساس آمارسنجی ها ۹۵ درصد است.

وی ادامه داد: پلیس امنیت تهران بزرگ از ابتدای سال تا کنون توانسته است ۳۹۲ قبضه سلاح جنگی و شکاری از مجرمان کشف و ۱۷ گروه اراذل و اوباش را منهدم کند.

سردار رحیمی گفت: با اقدامات مناسب پلیس آگاهی تهران بزرگ ۲۴ درصد جرایم در پایتخت کاهش یافته است و برخی از جرایم خشن سال های گذشته را در امسال کشف کرده است، همچنین و کشفیات ما ۱۲۴ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: ۸۵ درصد از جرایم حوزه سایبر در تهران توسط پلیس فتا کشف شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ۷۳ درصد از جرایم در حوزه سرقت کشف شده و میزان وقوع جرایم از ۳۰ درصد به ۲۱ درصد کاهش یافته است.

سردار رحیمی گفت: در ۷ ماه گذشته ۲۵۰ هزار میلیارد تومان از اموال قاچاق را کشف کرده است.

وی بیان کرد: با اقدامات پلیس راه تهران بزرگ شاهد ۴۸ درصد کاهش تصادفات فوتی هستیم و با اقدامات پلیس راهور ۸ درصد کاهش تصادفات درون شهری داشته ایم.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا