شهرستان ها

«آب و خاک مقاومت» زمینه ساز توسعه گردشگری اسلامی می شود

بندرعباس – بخشدار هرمز گفت: در جهت مقابله با تحریف و تحریم و برای توسعه گردشگری اسلامی آیین «آب و خاک مقاومت» در جزیره هرمز برگزار می شود.

سید مجدالدین حسینی در گفتگو خبرنگار مهر بر اساس منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب از طرح آیین آب و خاک مقاومت رونمایی کرد و گفت هشت سال دفاع مقدس جنگ سخت رودررو بود و دشمنان بعد از شکست در آن جنگ و در افغانستان، عراق، جنگ ۳۳ روزه لبنان، سوریه و داعش و …، راهکار شکست جبهه مقاومت را در جنگ نرم فرهنگی دانسته و تاثیر تخریب فرهنگ را از کودکان و نوجوانان و جوانان با حمله خزنده فرهنگی به خیابانها، کوچه‌ها، محله ها، مدارس و حتی منازل با تحریف محتوای فرهنگ اسلامی در جنگ نرم یافته اند و نفوذ شکل و شیوه جدیدی به خود گرفته که هدف اصلی آن تخریب ذهن و دور ساختن افکار فرهنگ اسلامی و تحریف محتوای مقاومت در جنگ نرم است.

وی گفت: دشمنان ایران اسلامی می‌خواهند با اجیر کردن کشورهای حاشیه خلیج فارس و تهدید خاک، اقتصاد و نزدیک شدن به مرزنشینان جمهوری اسلامی در حوزه تحریف محتوا، سیطره نفوذ خود را به صورت میدانی با ترویج فرقه های نوظهور فکری فرهنگی، از هر قسم (بصری، پوشش، زبان و خوراک) برای تولید سلیقه جدید به مصرف کالاهای فرهنگی حوزه جنگ نرم در تقابل با اندیشه اقتصاد مقاومتی بازاری جدید بسازند.

حسینی با اشاره به تفاهم ننگین امارات و بحرین با رژیم غاصب اسرائیل گفت: بحران سیاسی ورود اسرائیل به کشورهای حاشیه خلیج فارس در سال جهش تولید فرصتی است برای اقتصاد مقاومتی ما در جزیره، هم اکنون در سال جهش تولید به تولید محتوا و کالای فرهنگی می پردازیم و از این تولید فرهنگی بهره وری اقتصادی خواهیم کرد.

بخشدار هرمز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سال ۹۶ که فرمودند بارها گفته ام ما تا ۵۰ سال دیگر هم اگر در باره این هشت سال دفاع مقدس حرف بزنیم و کارهای نو انجام بدهیم زیاد نیست. و گمان می‌کنم تا ۵۰ سال دیگر هم به آن انتها نرسیم البته از شیوه های خوب می بایست استفاده کرد از شیوه های هنری باید استفاده کردگفت: جزیره هرمز با استعدادهای هنری که دارد می تواند در جبهه فرهنگی پیشتاز باشد.

حسینی گفت: در مقابل جنگ نرم فرهنگی، ما هم با تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی و بصیرت و ایمان خود، آن‌ها را شکست خواهیم داد و با اندیشه مقاومت سهم ویژه ای از فرهنگ و تمدن نوین اسلامی خواهیم داشت و فرهنگ مهاجم نفوذی به وجود آمده و هنجارشکن در خاک مقاومت را تبدیل به اندیشه مقاومت می کنیم.

بخشدار هرمز، جزیره هرمز را به عنوان جزیره مقاومت نام برد و گفت: آئین آب خاک مقاومت پیشنهادی در جهت عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و کمک به حل بحران اقتصادی سیاسی فرهنگی موجود از تحریم های ناجوانمردانه استکبار جهانی و ولد ناخلفش رژیم اشغالگر اسرائیل، با اتکا به توان داخلی و مقاومت ایرانی در تولید محتوای و محتوا سازی در جنگ تحریف محتوا، برای صنعت بومی شده گردشگری در جزیره و فعال‌سازی گردشگری سلامت، خانواده و اسلامی، می تواند با جذب سرمایه و توریسم مد نظر، به اقتصاد خانوارهای جزیره کمک کند.

لزوم تبیین فرهنگ مقاومت در میان جوانان

بخشدار هرمز به هوشیاری و بیداری مسئولان و متولیان فرهنگی اشاره و گفت: تببین فرهنگ مقاومت در بین جوانان همواره راهگشای برای جلوگیری از نفوذ اندیشه دشمنان اسلام در به هم زدن شکل گیری تمدن نوین اسلامی است، تاثیری که ما میبینیم و موفقیتی که آنها فکر می‌کنند به دست آورده اند را با تقویت اندیشه مقاومت در بنیان خانواده با استفاده از زبان فرهنگ و هنر و بیان حقایق هنری دفاع مقدس در کنار تولید محتوای هنری به شیوه ای نوین، اندیشه آنها را در تقابل با شکل گیری تمدن نوین اسلامی نقش بر آب می کنیم.

وی اظهار داشت: باتوجه به تأثیری که مقاومت ایران بر بیداری اسلامی و مقاومت مسلمانان جهان گذاشته و نهایتاً شکست اسرائیل در مقابل لبنان، فلسطین و سوریه را در بر داشته است، خلیج فارس را به عنوان مرکز شکست اسرائیل و استکبار در حوزه تحریف محتوای فرهنگ مقاومت با ابزار هنر و الگوسازی برای جوانان و تولید تفکر ایستادگی و مقاومت در برابر جنگ نرم تحریف، به فرهنگ مقاوم مقاومت بدل خواهیم کرد.

بخشدار هرمز گفت: از مشورت و پیشنهادهای تمامی گروه های فکری در خصوص تقویت اندیشه مقاومت، دعوت به همراهی و همکاری می‌شود، باشد که این همدلی و همراهی بیمی شود در دل سرطان خاورمیانه که با خیانت همسایگان جمهوری اسلامی ایران به همسایگی مرزنشینان مقاومت رسیده اند و با پاتک فرهنگی خاک مقاومت، می توان پرچمشان را از برافراشتگی خارج کرد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا