ورزش

مجوز اردوها و تمرینات ورزشکاران در هیچ رشته‌ای لغو نشده است

طی روزهای گذشته به خاطر موج سوم کرونا آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از این ویروس سیر صعودی داشته است اما این موضوع تابه امروز منجر به لغو مجوز صادر شده برای اردو و تمرین ورزشکاران نشده است.

فرهاد مرادی دبیر ستاد مقابله با کرونا در ورزش در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد چرایی این مسئله و اینکه «در چه شرایطی پیگیری تمرینات و اردوی ورزشکاران به خاطر کرونا لغو می‌شود؟»، توضیح داد.

وی تاکید کرد: تصمیماتی که ستاد مقابله با کرونا در ورزش اخیراً در مورد فعالیت و برنامه‌های اردویی و تمرینی فدراسیون و آغاز به کار آنها داشت تا به امروز به خاطر کرونا و به خصوص موج سوم این ویروس تغییر نداشته است. به نوعی تا به امروز مکاتبه‌ای از طرف ستاد مبنی بر لغو مجوزی که پیش از این برای تمرین و اردوها صادر شده بود، انجام نشده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در ورزش تصریح کرد: این ستاد طی هفته‌های اخیر به خاطر وضعیت بحرانی که کرونا در کشور ایجاد کرده دو برنامه که رویداد محور بودند را لغو کرده است. مسابقات دوومیدانی و سوارکاری رویدادهایی بودند که با دستور ستاد مقابله با کرونا در ورزش لغو شدند اما فعلاً در رابطه با اردوها و تمرینات تصمیم جدیدی نگرفته‌ایم و بنابراین پیگیری آنها به قوت خود باقی است.

مرادی تاکید کرد: شرایط اردو با مسابقه فرق دارد. برای اردو امکان ایجاد شرایط قرنطینه و ایزوله کردن وجود دارد و به همین دلیل در سخت‌ترین شرایط می‌تواند اردوها و تمرینات را برگزار کرد. به همین دلیل دلیلی برای لغو مجوز اردوها و تمرینات وجود ندارد. فدراسیون‌ها می‌توانند با رعایت کامل و صد درصدی پروتکل‌های بهداشتی روند برنامه‌های خود را در این زمینه ادامه دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که «در صورت ادامه بحران فعلی کرونا امکان لغو مجوز اردوها و تمرینات وجود دارد؟»، گفت: ستاد مقابله با کرونا در ورزش تابع سیاست‌های وزارت بهداشت و مصوبات این وزارتخانه و همچنین ستاد ملی مبارزه با کرونا است. تا به امروز دلیلی برای لغو مجوزهایی که تا به امروز صادر کرده‌ایم، ندیده‌ایم اما در صورت نیاز اقدام می‌کنیم.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا تاکید کرد که اگر اردوها و تمرینات با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود، احتمال خطر برای سلامتی اردونشینان کم است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا