ورزش

سیاست یک بام و دو هوای اقتصادی سازمان لیگ تکواندو؛ ورودیه می‌گیرند، جایزه نمی‌دهند!

سازمان لیگ فدراسیون تکواندو در شرایطی به برگزاری لیگ اصرار دارد که با وجود مشخص کردن زمان برای پرداخت ورودیه،هنوز جوایز تیم‌های برتر فصل گذشته را نداده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، برگزاری مسابقات لیگ‌های تکواندو در فصل جاری واکنش و حواشی زیادی به همراه داشته و در هفته‌های گذشته تبدیل به موضوعی برای مناقشه و اختلاف سلیقه اهالی تکواندو تبدیل شده است. برخی تیم‌ها، مربیان و کارشناسان، برگزاری مسابقات در شرایط فعلی که کرونا هر چند وقت یکبار رکورد می‌شکند را خطرناک و به صلاح این رشته ورزشی نمی‌دانند، اما در طرف مقابل گروهی، هم‌صدا با سازمان لیگ فدراسیون تکواندو، اعتقاد به برگزاری مسابقات دارند و عدم برگزاری مسابقات را از لحاظ فنی، اقتصادی و مسائل دیگر بیشتر از نگرانی بابت سلامت بازیکنان، مضر می‌دانند.

اختلاف سلیقه‌هایی که در نهایت  منجر به برگزاری جلسه هم اندیشی تیم‌حاضر در لیگ‌های تکواندو  با محسن تمجید رئیس سازمان لیگ و سیدمحمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو در تاریخ 22 مهرماه شد. جلسه‌ای که قرار بود در خصوص دغدغه و نگرانی تیم‌ها و مربیان صحبت و درباره نحوه برگزاری مسابقات شفاف‌سازی انجام شود. محسن تمجید، رئیس سازمان لیگ در این جلسه پیشنهاد برگزاری لیگ به صورت دوره‌ای یا گروهی را با توجه به تعداد تیم‌های ثبت‌نام کننده مطرح و بر عزم جدی سازمان لیگ برای برگزاری مسابقات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.

پروتکل‌های بهداشتی که بدون توجه به تفاوت و مشکلات برگزاری رقابت‌های رده سنی بزرگسالان و نوجوانان به صورت یکسان طراحی شده و به این نکته مهم که بازیکن شهرستانی رده سنی نوجوان برای حضور در مسابقات قطعاً  با خانواده خود به تهران اعزام می‌شود و مشکلات بسیاری از لحاظ اسکان، رفت و آمد و سایر مسائل خواهند داشت. فارغ از ابهاماتی که در خصوص شیوه نامه بهداشتی یکسان در نظر گرفته شده برای مسابقات بزرگسالان و نوجوانان وجود دارد، در خصوص بحث‌های مالی و ورودیه تیم‌ها نیز سوالاتی مطرح است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

طبق اعلام سازمان لیگ در تاریخ 23 مهرماه، تیم‌ها برای قطعی کردن ثبت‌نام اولیه خود و حضور در رقابت‌های لیگ‌های برتر تکواندو مردان (خلیج فارس)،  لیگ دسته یک مردان (نقش جهان)، لیگ برتر تکواندو بانوان (جام کوثر)، لیگ‌های نوجوانان و جام آینده‌سازان، 12 روز فرصت خواهند داشت تا نسبت به پرداخت 50 درصد ورودیه خود اقدام کنند.  عدم واریز حتی یک درصد از این مبلغ به منزله انصراف تیم‌ها خواهد بود و سازمان لیگ مانع حضور تیم‌ها در مسابقات می‌شود.

این در حالی است که با وجود گذشت یک سال از پایان مسابقات رده‌های پایه در فصل گذشته و چند ماه پس از تصمیم مسئولان سازمان لیگ در معرفی تیم‌های برتر رده‌های سنی بزرگسالان، همچنان شاهد عدم پرداخت جوایز نقدی فصل گذشته تیم‌های برتر تمامی رده‌های سنی  هستیم و به نظر می‌رسد مسئولان سازمان لیگ برخلاف تاکید بر برگزاری مسابقات فصل جدید و دریافت ورودیه، نگاه جدی به پرداخت جوایز تیم‌ها ندارند.

جوایزی که قطعاً برای تیم‌هایی با بنیه ضعف مالی، انگیزه‌ای برای ادامه فعالیت خواهد بود و می‌تواند بخشی از هزینه‌های تیمداری آنها را جبران کند. از محسن تمجید که به دلیل توانایی‌های اقتصادی علاوه بر ریاست سازمان لیگ همزمان در یکی از بانک‌های کشور مشغول فعالیت است و روز گذشته نیز به عنوان مشاور اقتصادی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی انتخاب شده، توقع می‌رود به منافع اقتصادی باشگاه‌ها نیز توجه داشته باشد و سیاست یک بام و دو هوای اقتصادی را تنها برای سازمان خود اتخاذ نکند.

انتهای پیام/
 

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا