فشار حداکثری آمریکا در روزهای آخرش است/ پالس ضعف در داخل ندهیم

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: فشار حد اکثری آمریکا در حال طی کردن روزهای آخر خود است، به شرط آنکه رویکرد و گفتمان مقاومت را حفظ و پالس ضعف از داخل کشور ندهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور امروز(دوشنبه) در نشست خبری که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد، ضمن تبریک ایام ربیع الاول و میلاد رسول اکرم(ص)، گفت: بعد از ۲۵ سال در سال ۱۳۸۲ سازمان پدافند غیر عامل کشور بنابر تشخیص مقام معظم رهبری تشکیل شد.

وی افزود: وظیفه سازمان پدافند غیر عامل ایجاد هماهنگی میان دستگاه ها برای توسعه و  ایمنی زیرساخت ها است. پدافند غیر عامل مکمل اقدامات نیروهای مسلح است و ما امروز پدافند هوشمند و ترکیبی را دنبال می کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل با اشاره به برنامه های هفته پدافند غیر عامل، گفت: ۵ تا ۱۲ آبان به عنوان هفته پدافند غیر عامل نامگذاری شده و در این مدت برنامه هایی را برای گرامی داشت و آشنایی مردم با اقدامات سازمان پدافند غیر عامل برگزاری می کنیم.  

سردار جلالی با اشاره به تهدیدات جدید، تاکید کرد: تهدیدات انسان ساخت و مقابله با اثرات آن وظیفه سازمان پدافند غیر عامل کشور است، امروز تهدیدات با ۱۰ سال پیش بسیار تفاوت پیدا کرده است. این تهدیدات پویا و سیال هستند. تهدیدات در حوزه انسان ساخت روزانه و سالانه تغییر پیدا می کند.  

وی گفت: قدرت کشور ما بسیار افزایش یافته به همین دلیل دیگر با تهدید نظامی روبرو نیستیم، ورود به لایه نظامی خط قرمز آمریکایی ها است اما در زمانی که ما پایگاه «عین الاسد» را هدف قرار دادیم آنها به دلیل اینکه احتمال رفتن به سوی جنگ را می دادن پاسخ ندادند، زیرا استراتژی آمریکایی ها تهدید و فشار مادون جنگ است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور تهدیدات هیبریدی یا ترکیبی را استراتژی جدید دشمن دانست و گفت: امروز دیگر تهدیدات تک بعدی نیست و ترکیبی از عوامل است، این تهدیدات حوزه های اقتصادی، سایبری و سیاسی را در بر می گیرد.

سردار جلالی اظهار داشت: امروز آمریکایی ها از دلار که یک مولفه قدرت برای آنها است به عنوان یک ابزار و عامل برای فشار آوردن به کشورها استفاده می کنند، پس ما باید از وابستگی اقتصادمان به دلار بکاهیم تا در این جنگ کمتر آسیب ببینیم.

وی هوشمند سازی را یکی دیگر از تهدیدات روز دانست و گفت: امروز با پدیده شهرهای هوشمند روبرو هستیم که همه چیز الکترونیک و سایبری شده و طبیعتا می تواند مورد نفوذ دشمنان قرار گیرد.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه امروز ما با جنگ زیر ساخت‌ها روبرو هستیم، تاکید کرد: زیرا دشمنان با زدن زیر ساخت ها تلاش می کنند مردم را به میدان آورده و آنها را  علیه دولت ها بکار گیرند، امروز اکثر تهدیدات دشمنان موثر بر مردم و مردم محور است تا از این طریق فشار بر مردم را فزایش دهند، به نوعی که قطع برق و اینترنت می تواند موجب نارضایتی مردم و تهدیدات امنیتی شود.

سردار جلالی با اشاره به تحریم های همه جانبه علیه ایران، افزود:  دشمنان تلاش دارند با تحریم، مردم را دچار مشکلات فراوانی کند تا از این طریق، نارضایتی مردم را افزایش و دولت را دچار مشکلات فراوانی کند، در این مسیر اشتباهات خودی ها و پاس گل های که توسط برخی داده می شود نیز بسیار موثر است.

وی تصریح کرد: آنها با تحت فشار قرار دادن ما، می‌خواهند ایران را پای میز مذاکره بکشند اما به نظر  می رسد که فشار حد اکثری آمریکا در حال طی کردن روزهای آخر خود است و ما از این مرحله درحال عبور هستیم به شرط آنکه، رویکرد و گفتمان مقاومت را حفظ و پالس ضعف از داخل کشور ندهیم، از این مرحله عبور می کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: شبکه های اجتماعی، امروز به عنوان یک ابزار در جنگ دشمن استفاده می شود اما کشور ما یک تاب آوری حیرت انگیز را داشته که مبتنی بر اعتقادات و مقاومت بی نظیر مردم به دست آمده است. 

سردار جلالی اظهار داشت: ما رویکرد مردم پایه را اتخاذ و با رصد لحظه ای، حفظ و تداوم کارکرد زیر ساخت ها را مد نظر قرار داده ایم و حفاظت از مردم را به عنوان اصلی ترین استراتژی خود می دانیم، از سوی دیگر حفاظت از افکار عمومی را بسیار مهم می دانیم که متاسفانه در این عرصه با مشکلاتی روبرو هستیم.

وی، حفظ کارکرد زیر ساخت ها  و دفاع زیستی را از رویکردهای سازمان پدافند غیر عامل کشور دانست و تاکید کرد: برای تحقق اهداف خود آمادگی برگزاری رزمایش را در دستور کار داریم و در سال گذشته حدود ۱۳۰ رزمایش سایبری در بخش های بانکی، حمل و نقل و … داشته ایم امسال نیز از ۱۰مهرماه رزمایش های متعددی را در دستور کار دارم، همچنین در ۱۵ حوزه، تست نفوذ سایبری داریم تا آسیب ها را پیش بینی و از بین ببریم.

تکمیل می شود…

خبرگزاری مهر

خروج از نسخه موبایل