شهرستان ها

بیش‌از ۲ تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

زاهدان- جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف ۲ تن و ۲۱۴ کیلو موادمخدر در درگیری مسلحانه پلیس با اعضای یک باند حرفه‌ای قاچاق مواد افیونی در شهرستان‌های سراوان و سیب و سوران

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار احمد طاهری در این باره اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سراوان و سیب و سوران با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال ۲ محموله بزرگ مواد افیونی از شهرستان‌های مذکور به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی گفت: در این رابطه عصر روز گذشته مأموران انتظامی سراوان در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام یک سری اقدامات تخصصی، یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که با ۲ دستگاه وانت تویوتا، در حال جا به جایی محموله مواد مخدر در حوالی منطقه “گشت” این شهرستان بودند، شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: قاچاقچیان که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

وی تصریح کرد: در این عملیات و با اقدام به موقع مأموران ۲ نفر از قاچاقچیان دستگیر و در بازرسی از خودروهای آنها یک تن و ۷۵۱ کیلو و ۹۷۷ گرم تریاک به همراه سه قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات جنگی به دست آمد.

سردار طاهری گفت: در ادامه این عملیات، شب گذشته مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سیب و سوران نیز با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک تیم دیگر از اعضای این باند حرفه‌ای قاچاق مواد افیونی را که به وسیله یک دستگاه خودروی نیسان در حوالی یکی از روستاهای شهرستان در حال انتقال مقادیر قابل توجهی مواد افیونی بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی بیان کرد: قاچاقچیان با ورود به منطقه کمین پلیس به سمت مأموران انتظامی تیراندازی و پس از یک ساعت درگیری شدید، بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس یک نفر از آنان به هلاکت رسید و یک قاچاقچی دیگر نیز دستگیر شد.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر در بازرسی از خودروی قاچاقچیان ۴۶۲ کیلو و ۳۵۰ گرم انواع مواد افیونی شامل ۳۷۲ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک و ۸۹ کیلو و ۱۵۰ گرم حشیش به همراه ۲ قبضه سلاح کلاش و مقادیری مهمات جنگی را کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه در این عملیات در مجموع ۲ تن و ۲۱۴ کیلو و ۳۲۷ گرم انواع مواد مخدر کشف شده است، خاطر نشان کرد: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا