بین الملل

ارسال نامه‌های اعتراضی فلسطین به سازمان ملل


نماینده فلسطین در نامه‌هایی به مقامات سازمان ملل به تجاوزهای رو به افزایش رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌های بی‌دفاع اعتراض کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ریاض منصور» نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد نامه‌هایی به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل، ریاست شورای امنیت و «عبدالله شاهد» رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خصوص افزایش تجاوزهای رژیم صهیونیستی که شامل کشتار افراد بی‌دفاع در کرانه باختری می‌شود، فرستاد.

بر اساس گزارش شبکه «الجزیره»، منصور در این نامه‌ها به هدف گرفته شدن فلسطینی‌ها از کوچک تا بزرگ توسط رژیم صهیونیستی اشاره کرد، موضوعی که زندگی آنها را به جهنم تبدیل کرده و رنج روزانه آنها باعث شده است.

نماینده فلسطین بر عدم اعتبار تحقیقات رژیم صهیونیستی در خصوص قتل و تعرض به فلسطینی‌ها اشاره کردو گفت، اینها ابدا منجر به صدور کیفرخواست و پیگیری قضایی مرتکبان اسرائیلی آن نمی‌شود.

وی در ادامه خواستار تداوم صلاحیت دادگاه بین‌المللی کیفری برای توقف جنایات جنگی رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها شد.

منصور وضعیت اسرای فلسطینی در زندانهای رژیم صهیونیستی را در سایه ادامه نقض حقوق اساسی آنها و اهمال پزشکی سخت توصیف کرد.

وی در ادامه خواهان تحرک جامعه بین‌المللی برای توقف تعرضات سازماندهی شده علیه اسرای فلسطینی از جمله مجازات جمعی، اهمال پزشکی و بازداشت موقت شد.

این نامه در حالی برای مقامات سازمان ملل فرستاده می‌شود که نظامیان رژیم صهیونیستی هفته گذشته یک پیرمرد ۸۰ ساله فلسطینی در رام‌الله را هنگام بازداشت به شهادت رساندند.

از سوی دیگر پلیس رژیم صهیونیستی هفته گذشته بیش از صد نفر از فلسطینی‌هایی که علیه اقدامات این رژیم در «النقب» دست به اعتراضزده بودند، بازداشت کرد.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا