بین الملل

سبقت حزب کارگر از حزب حاکم انگلیس در پی رسوایی‌های دولت جانسون


رسوایی‌های متعدد دولت انگلیس موجب شده حزب کارگر بتواند در یک نظرسنجی جدید، ده درصد از حزب محافظه‌کار پیشی بگیرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید، رسوایی‌های دولت انگلیس موجب پیشتازی ده درصدی حمایت از حزب کارگر در برابر حزب حاکم این کشور شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، نظرسنجی مرکز «ساوانتا کامرس» از ۲۱۵۱ شهروند انگلیسی در روزهای جمعه و شنبه هفته گذشته نشان داد ۴۲ درصد حامی حزب کارگر و ۳۲ درصد حامی حزب محافظه‌کار هستند.

نتایج این نظرسنجی بالاتری میزان حمایت از حزب کارگر از سال ۲۰۱۳ را نشان می‌دهد. این در حالی است که «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس در انتخابات سال ۲۰۱۹ پیروزی قاطعی کسب کرده بود اما اکنون ۷۰ انگلیسی‌ها خواستار استعفای او هستند.

در جدیدترین رسوایی دولت انگلیس که طی روزهای اخیر افشا شده است، دولت انگلیس شب خاکسپاری شوهر ملکه این کشور دو مهمانی جداگانه برگزار کرده است. در همین راستا سخنگوی دولت انگلیس از ملکه عذرخواهی کرد.

عذرخواهی دولت انگلیس از ملکه پس از آن صورت می‌گیرد که جانسون روز چهارشنبه در جلسه پارلمان بابت برگزاری یک مهمانی دیگر در سال ۲۰۲۰ و در اوج برقراری محدودیت‌های شدید کرونایی مجبور به عذرخواهی شد.

«کِر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس در واکنش به افشای این دو مهمانی جدید اعلام کرد: «این اتفاق نشان می‌دهد که دفتر نخست‌وزیری تا چه اندازه پست و خوار شده است».

این مقام انگلیسی در ادامه بیان داشت، عذرخواهی تنها کاری نیست که جانسون باید انجام دهد و «او باید کار شایسته را انجام داده و استعفا دهد».

علاوه بر این رسانه‌های انگلیسی روز دوشنبه هفته گذشته افشا کردند «لیز تراس» وزیر امور خارجه این کشور در یک مراسم حزبی اصرار داشته از پول مالیات‌دهندگان، شامی اعیانی در یک رستوران مجلل تهیه شود.

امروز روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در خبری اختصاصی گزارش داد، جانسون که به دلیل رسوایی اخیر تحت فشار برای استعفا قرار دارد، یک برنامه ویژه برای بقا در مقام خود در پیش گرفته است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا