شهرستان ها

۷۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

شیراز – طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند و آمار بستری در حال حاضر به ۳۸۳ مبتلا در بیمارستان های فارس رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۷۵۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۱۵ هزار و ۵۰۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۵۸۵ هزار و ۵۵۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۵۰ هزار و ۸۵۱ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۲۸۳ هزار و ۲۰۲ مورد تست سریع انجام شده و ۶۴ هزار و ۶۵۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۷۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۸۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۷۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۴۴۷ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۶ هزار و ۲۲۳ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، به ۶ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۵۳۸ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۵۶ هزار و ۵۲۲ دوز نوبت اول، دو میلیون و ۹۶۷ هزار و ۱۱۸ دوز نوبت دوم و ۷۴۹ هزار و ۸۹۸ دوز نوبت سوم واکسن بوده است.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا