دانش و فناوری

همکاری جهاد دانشگاهی تهران در ساخت ۹ چرخ مسی ویژه ریخته‌ گری

قرارداد ساخت ۹ عدد چرخ مسی ویژه ریخته‌گری پیوسته فلزات، بین سازمان جهاد دانشگاهی تهران و یک شرکت صنعتی در کاشان منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از سازمان جهاد دانشگاهی تهران، نورس قنبرپور، اظهار کرد: این قرارداد در ادامه قراردادهای پیشین در سال‌های ۹۸ و ۹۹ با این شرکت صنعتی منعقد شده است.

وی ادامه داد: این مرکز می‌کوشیده با حفظ کیفیت این محصول و انجام تحقیقات برای ارتقا کیفیت آن، جایگاه خود را در تولید این محصول استراتژیک حفظ کند.

مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد ویژه فلزی افزود: در سال‌های گذشته بخش عمده آمیژان‌های مورد نیاز برای ساخت این محصول وارداتی بود اما در سال جاری موفق به بومی‌سازی بخش عمده‌ای از آمیژان‌های مورد نیاز در این مرکز شدیم و در ساخت چرخ‌های جدید از آمیژان داخلی استفاده خواهیم کرد.

قنبرپور همکاری با چند کارگاه صنعتی در کشور برای ساخت این محصول ارزشمند را از ویژگی‌های مثبت این طرح دانست و خاطرنشان کرد: هر چند در حال حاضر نیز قیمت این محصول از نمونه خارجی کمتر است ان‌شاا… بتوانیم با جلب اعتماد مشتریان برای این محصول، هزینه‌های تولید را کاهش داده و چرخ را با قیمت کمتر به مشتریان تحویل دهیم.

در ادامه فتاحی، مدیر بازرگانی مرکز تحقیقات فرآوری مواد ویژه فلزی نیز افزود: به‌طور تقریبی سالانه حدود یک میلیون یورو ارز بابت واردات چرخ مسی از کشور خارج می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سازمان جهاد دانشگاهی تهران به‌عنوان نهادی که دغدغه حل مشکلات و گلوگاه‌های صنعت را دارد، با حمایت چند شرکت صنعتی از سال ۸۸ به‌صورت متمرکز وارد این حوزه شد و در صدد هستیم تا با ارائه محصول با بهترین کیفیت، از اعتبار جهاد دانشگاهی دفاع کنیم.

مدیر بازرگانی مرکز تحقیقات فرآوری مواد ویژه فلزی افزود: یکی از مهم‌ترین پارامترهای مؤثر در رشد صنعت داخلی، اعتماد و ریسک‌پذیری مدیران صنعت است که حاضر به استفاده از تولیدات داخلی می‌شوند که بسیار قابل تقدیر است.

فتاحی یادآور شد: این شرکت‌ها علاوه‌بر کمک به رشد تولیدات داخلی، از مزایای زیادی از قبیل کاهش سرمایه جاری، کاهش انبارداری و استفاده از خدمات پس از فروش بهتر استفاده می‌کنند.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا