ورزش

ونگر: مورینیو؟ احساس می‌کنم با یک بچه مهدکودکی طرفم!/ آماری که درباره من می‌دهد غلط است

سرمربی سابق تیم فوتبال آرسنال در ادامه جنگ لفظی تمام نشدنی‌اش با آقای خاص اظهارات جالبی را مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حتی حالا که دیگر آرسن ونگر جایی در جمع مربیان لیگ برتر و کلاً فعالیتی در عرصه مربیگری ندارد، جنگ لفظی و سریال طعنه و کنایه‌های او و همتای پرتغالی‌اش به پایان نرسیده است.

چیزی که به تازگی باعث از سرگیری جنگ این دو نفر شده، نادیده گرفته شدن مورینیو از سوی آرسن ونگر در کتابی است که این مرد فرانسوی درباره شرح حال و خاطرات روزهای مربیگری‌اش نوشته است. با اینکه یکی از جالب‌ترین و جنجالی‌ترین بخش‌های دوران مربیگری ونگر در لیگ برتر، جنگ‌های لفظی و حتی درگیری‌ فیزیکی او با مورینیو در کنار زمین بود، سرمربی سابق آرسنال در این کتاب هیچ اشاره‌ای به آقای خاص نکرده است.

همین موضوع هم سبب شد که مورینیو چند روز پیش نسبت به این موضوع واکنشی طعنه‌آمیز نشان دهد و بگوید:« خب عقل سالم می‌گوید که شما نباید فصلی در کتاب‌تان داشته باشید تا در آن بنویسید که 12 یا 14 بار مقابل یک نفر بازی کردید و حتی هرگز یک پیروزی هم کسب نکردید. پس ونگر چرا باید در کتابش از من اسم می‌برد؟ شما کتاب شرح حال می‌نویسید که حال‌تان را خوب کند و باعث افتخارتان شود. پس من کاملاً درک می‌کنم که چرا ونگر نخواسته است در کتابش چیزی درباره من بنویسد».

 

اظهارات مورینیو از سوی ونگر بی‌پاسخ نماند و او در این باره به شبکه «کانال پلاس» فرانسه گفت: حرف‌های مورینیو مرا ناراحت نمی‌کند. حرف‌های او محرکی دائمی است. احساس که درباره او دارم احساس روبه‌رو شدن با یک بچه در مهدکودک است. چنین رفتارهایی هم بخشی از شخصیت اوست. اما محض یادآوری باید بگویم که آمار او غلط است. ما در آرسنال دو بار او را شکست دادیم. ما هم تیم او را شکست دادیم، هم کلی از بازی‌های‌مان مقابل تیمش مساوی شد. پس این‌طور هم نبود که فقط او برنده مصاف‌های ما بوده باشد و پیروزی‌ها فقط به نام او ثبت شده باشد. هر دوی ما در تقابل‌های‌مان برنده بودیم. یک مربی هدایت یک تیم را برعهده می‌گیرد تا بتواند بهترین بازی‌ها را از آن تیم بگیرد.

ونگر در ادامه فاش کرد که باشگاه رئال مادرید دو بار به او پیشنهاد مربیگری داد، اما او به خاطر شرایطی که آرسنال در آن قرار داشت ترجیح داد تیم لندنی را ترک نکند.

ونگر افزود: بله من دو بار پیشنهاد رئال مادرید را رد کردم اما چشم‌اندازی که ما آن زمان در آرسنال داشتم در تصمیمی که گرفتم نقش مهمی داشت. ما آن زمان تازه استادیوم جدیدمان را ساخته بودیم و تیم باید پول‌هایش را صرف پرداخت هزینه‌های آن می‌کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا