سینمای ایران و جهان

برپایی فستیوال سینمای ایران در شانتیئی فرانسه

فستیوال سینمای ایران در شانتیئی در قالب فستیوال بین المللی «هنر هفتم شانتیئی» برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی جشنواره سینمای ایران در شانتیئی، به همت مرکز ایران و فرانسه و با مشارکت شهرداری شانتیئی و مجتمع کاخ عظیم و تاریخی این شهر فرانسه جشنواره سینمای ایران در شانتیئی ماه مارس سال آینده میلادی برگزار می شود.

در این جشنواره که در قالب فستیوال بین المللی «هنر هفتم شانتیئی» برگزار می شود پنج موسسه هنری و شرکت سینمایی از ایران حضور دارند.

این دوره از فستیوال سینمای ایران در شانتیئی که به «چهره های نوین سینمای ایران» اختصاص دارد شامل ۲ بخش رقابتی و غیر رقابتی است. در بخش رقابتی هفت فیلم بلند با حضور کارگردانان اثر شرکت می کنند و در نهایت یک اثر به عنوان اثر برگزیده انتخاب می شود و جایزه رسمی جشنواره را دریافت می کند، در بخش غیررقابتی هم ۶ فیلم کوتاه به نمایش درمی آید.

داوری آثار هم به عهده پنج داور است که یکی از این داوران، ابوالفضل جلیلی است و چهار نفر دیگر هم از شخصیت ها و  دست اندرکاران سینمایی فرانسه هستند.

فستیوال سینمای ایران در شانتیئی از تاریخ ۲۱ الی ۲۴ اسفندماه ۹۹ (مصادف با ۱۱ تا ۱۴ مارس ۲۰۲۱) در شهر شانتیئی (Chantilly) واقع در استان اوت دو فرانس (Hauts-de-France) کشورِ فرانسه برگزار می شود.

مرکز ایران و فرانسه (سمن فرانسوی تاسیس شده در سال ۱۳۹۵) سال گذشته هم اقدام به برگزاری چنین جشنواره ای با هدف معرفی سینمای نوین ایران و دعوت از کارگردانان مستقل سینمای کشورمان در شهر ویتره کرد که مورد استقبال قرار گرفت.

فراخوان و جزئیات بیشتر در خصوص این جشنواره متعاقبا منتشر می شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا