سیاسی

نگاهداری: دولت، بودجه ۱۴۰۰ را با اصلاح ساختار به مجلس ارائه کند

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس در تشریح نشست نشست رؤسای کمیسیون‌ها و هیئت رئیسه، گفت: مجلس شورای اسلامی تاکید دارد بودجه ۱۴۰۰ با اصلاح ساختار ارائه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، بابک نگاهداری در تشریح جزئیات یازدهمین نشست شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی با روسای کمیسیون‌های تخصصی که صبح امروز (دوشنبه) در کمیسیون تلفیق برگزار شد، گفت: اصلاح ساختار بودجه در دستور کار امروز این شورا قرار داشت.

وی اظهار داشت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اصلاح ساختار بودجه و اینکه دولت در بودجه سال ۹۸-۹۹ توفیقی برای این مهم به دست نیاورد، مجلس شورای اسلامی تاکید دارد بودجه ۱۴۰۰ با اصلاح ساختار ارائه شود.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: بر این اساس رئیس مجلس شورای اسلامی مکاتبه ای با رئیس جمهور داشته است؛ همچنین جلسات متعددی با سازمان برنامه و بودجه تشکل شد و نهایتا ۱۴ الی ۱۵ محور برای اصلاح ساختار بودجه مورد توافق قرار گرفته است.

نگاهداری افزود: در این نشست مجموعه اقدامات مرکز پژوهش های مجلس، دیوان محاسبات، کمیسیون های برنامه و بودجه و اقتصادی بررسی و تاکید شد جمع بندی و تلفیق اقدامات این چهار حوزه صورت بگیرد و لایحه ۱۴۰۰ حتما با اصلاح ساختار ارائه شود.

وی گفت: همچنین موضوع ساماندهی فراکسیون های مجلس نیز از دیگر دستور کارهای این نشست بود.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به تعدد و تکثر درخواست تشکیل فراکسیون ها در راستای جلوگیری از تداخل و موازی کاری فراکسیون ها و الگوی ساماندهی مکمل بودن فراکسیون ها از سوی نمایندگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتا مقرر شد با انجام اصلاحات در آیین نامه داخلی و سقفی که برای عضویت در فراکسیون ها تعیین می شود، بتوانیم الگوی اثربخش از همکاری و تعامل خوب فراکسیون ها با کمیسیون ها در مجلس یازدهم داشته باشیم.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا