ورزش

طارمی: اسکوچیچ برای تک تک بازیکنان برنامه دارد/ شاید روزی در رئال مادرید بازی کنم

مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان و عضو تیم پورتوی پرتغال از آرزوهایش گفته است و اینکه شاید روزی برای رئال مادرید بازی کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از  سایت رسمی فدراسیون فوتبال، گفت‌وگو با مهدی طارمی، مهاجم ملی پوش ایرانی باشگاه پورتو پرتغال یکی از بخش‌های شماره سوم مجله فدراسیون فوتبال را تشکیل داده است.

متن پرسش و پاسخ با طارمی به شرح زیر است:
 
* از بازی در کوچه پس کوچه‌های بوشهر تا لیگ برتر پرتغال و پورتو… آیا این تصور را داشتی که چنین اتفاقی رخ دهد؟

هرکسی از کودکی خود آرزوی بزرگی دارد و فکر می‌کند به آن برسد. بدون شک رسیدن به آرزو و هدفی که از کودکی در سر وجود دارد با تلاش و پشتکار میسر می‌شود. آرزوی بزرگ من حضور در تیم بزرگی بود که بتوانم بدرخشم و عملکرد خوبی داشته باشم. پورتو در این برهه از زمان برای من رسیدن به هدف دوران کودکی‌ام است. پورتو تیم بزرگی است و آرزوی هر کسی می‌تواند باشد. هر چند آرزوی من حضور در تیمی بزرگ‌تر است و امیدوارم به آن برسم.
 
* در آن روزها بزرگترین رویایی که در ذهنت وجود داشت، چه بود؟

من طرفدار رئال مادرید هستم. از 6 سالگی فوتبال را دنبال می‌کردم و آن زمان آرزویم حضور در رئال بود، اما باید خیلی تلاش کنم و با شرایط موجود به هدفم برسم. یکسری چیزها سخت و غیر قابل به دست آوردن است، اما من از تلاشم دست نمی‌کشم. تلاش و پشتکار بسیار مهم است تا بتوانم به هدف خودم برسم. شاید روزی بتوانم در رئال حضور داشته باشم و اگر این اتفاق هم رخ ندهد، بدون شک تلاش من و حضورم اکنون در پورتو نشان می‌دهد که برای رسیدن به مراحل بالاتر در زمان ورزشی‌ام تا چه حدی موفق بوده‌ام.

* هدفت از حضور در پورتو چیست و به چه جایگاهی می‌خواهی برسی؟

پورتو تیمی بزرگ و در سطح جهان معتبر است. با امکانات زیادی که در لیگ‌های پرتغال مخصوصاً این تیم وجود دارد، به این کشور آمدم تا با جام‌هایی که در طول مسابقات می‌توان کسب کرد، به موفقیت برسم. من هدفم از حضور در پورتو این است که موفق باشم و در کنار آن، نیم نگاهی به آینده و تیم‌های بزرگتر دارم. برای رفتن به تیم‌های بزرگ، باید از تیم‌های بزرگ نقل مکان کرد. این قسمتی از هدف من بود که با حضور در لیگ پرتغال تا حدودی به آن رسیده‌ام.

مهدی طارمی , دراگان اسکوچیچ , تیم ملی فوتبال ایران , تیم فوتبال پورتو پرتغال , تیم فوتبال رئال مادرید ,

* بزرگترین رویایی که در سر داری چیست؟

واقعیت این است که فصل خوبی را سپری کردم. خودم پورتو را دوست دارم. چون در ایران نیز شناخته شده است. از سبک بازی و اعتقادی که مربی این تیم به من داشت، باعث شد در این تیم حضور یابم و اعتقادی مربی برای حضورم در لیگ پرتغال بسیار تاثیر گذار بود و به همین دلیل تصمیم گرفتم به این کشور بیایم. نکته خوبی که در این تیم وجود دارد، همه یک تیم هستند. تیم ستاره ندارد و به دنبال ستاره نیست. مهمترین چیز برای من اعتقاد مربی به من است که این امر مهم و تاثیر گذار برای یک بازیکن می‌باشد و خوشبختانه تمام شرایط برای حضوری آرام و موفق برایم فراهم است. می‌خواهم در لیگ پرتغال آقای گل بشوم و چند جام وجود دارد که بتوانم همه را با هم در کنار دیگر هم تیم‌هایم کسب کنیم. بدون شک در آینده اتفاقات بهتری خواهد افتاد. قهرمانی لیگ پرتغال، بزرگترین هدف کنونی من است.

* استقبال در پورتو به چه صورت بود؟

در پوررتو کسی نمی‌دانست که برای بستن قرارداد به پرتغال سفر خواهم کرد و به همین دلیل استقبالی صورت نگرفت، اما بعد از اعلام عقد قرارداد در فضای مجازی، خبرها و رسانه‌ها استقبال خوبی کردند. حتی مردم شریف ایران نیز با کامنت‌هایی که برای من و باشگاه نوشتند، دل من را شاد کرده و به من امید دادند. امیدوارم سربلندشان کنم و جواب‌شان را با درخششم بدهم.

 

* تیم ملی را چطور ارزیابی می‌کنی. با اسکوچیچ و 4 بازی باقیمانده؟

تیم ملی باید تمرینات خود را آغاز کند تا بتواند در مسیر رشد و موفقیت قرار بگیرد. اسکوچیچ مربی است که مدت‌ها با تیم‌های باشگاهی در ایران کار کرده و شناخت و درک کاملی از بازیکنان ایرانی دارد. او فن، استعداد و کیفیت بالایی دارد که می‌تواند تیم ملی را دچار تغییر و تحول کند و این امر در 4 بازی پیش‌رو بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
 
* حریفان‌مان را چطور ارزیابی می‌کنی؟

حریفان‌مان خیلی سرسخت نیستند، اما بدون برنامه و تلاش و پشتکار، پیروزی قابل اجرا نیست. در دور رفت متاسفانه به عراق و بحرین باختیم. تا زمانی که تمرینات مستمر و بازی‌های دوستانه وجود نداشته باشد نمی‌توان در مسیر موفقیت پیش رفت. ما تیم اول آسیا بودن را بسیار سخت به دست آوردیم، برای اینکه اولی را همچنان حفظ کنیم باید تلاش کرده و در نهایت مقابل حریفان خود به میدان رویم و بهترین عملکرد را به دست آرویم.

* با اسکوچیچ جلسه‌ای برگزار کردی. نظرت درباره ارتباط سرمربی با بازیکنان و شرایط کلی تیم ملی فوتبال ایران چیست؟

اسکوچیچ مربی است که بازیکنان ایرانی را، شخصیت، رفتار، بازی‌ها و عملکردشان را به خوبی می‌شناسد و برای تک تک ملی پوشان به منظور اجرای بازی و نوع عملکردشان برنامه دارد. صحبتی که با اسکوچیچ داشتم متوجه شدم که سخت در حال آنالیز و برنامه‌ریزی است. امیدوارم موفق باشد، چون موفقیت ایشان، موفقیت تیم ملی فوتبال ایران را به همراه دارد و من به نوبه خود از هیچ تلاشی برای موفقیت ایران دریغ نخواهم کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا