شهرستان ها

کمک ۶ میلیاردی خیرین سبزواری به محرومان

سبزوار ـ رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سبزوار گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون خیرین و نیکوکاران سبزواری ۶ میلیارد ریال به این ستاد برای تهیه بسته‌های معیشتی و غذایی به این ستاد کمک کرده‌اند.

علی اکبر دلبری، در گفتگو با خبرنگار مهر با اظهار اینکه خیرین سبزواری از آغاز سال ۹۹ تاکنون شش میلیارد ریال برای کمک به محرومان و تهیه سبد غذایی و اطعام آنان کمک کرده‌اند، گفت: برخی از اقلام به صورت غیر نقدی و گوسفند زنده بوده که با قربانی کردن گوشت آن بین نیازمندان شهری و روستایی سبزوار توزیع شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سبزوار با اشاره به کمک ۵۰ میلیون تومانی مردم سبزوار به ستاد عتبات عالیات سبزوار در حوزه سلامت برای تهیه ماسک و لوازم بهداشتی، افزود: در شش ماه گذشته تاکنون ۲۳۰ میلیون ریال کمک برای بازسازی عتبات و ساخت صحن حضرت زینب(س) در کربلا توسط مردم سبزوار دریافت شده است.

دلبری اضافه کرد: از دیگر برنامه‌های این ستاد توزیع دو هزار پرس غذا در ایام عید غدیر و شش هزار پرس غذای نذری بین عزاداران حسینی توسط موکب های اربعین در ابام اربعین حسینی بین نیازمندان بوده است.

وی با تاکید بر اینکه به دلیل عدم فعالیت موکب‌های اربعین حسینی سبزواری در کربلا تمام فعالیت آنان در ایام اربعین حسینی در سبزوار متمرکز شده بود، افزود: فعالیت در موکب عاطفه‌ها برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت، راه اندازی موکب حرم عشق ویژه جمع آوری کمک های مردمی برای بازسازی صحن حضرت زینب(س) و فعالیت در موکب سلامت و اطعام مساکین برای خدمت به مردم و نیازمندان از برنامه های تعیین شده در سال جاری است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سبزوار عنوان کرد: در شب اربعین حسینی با برپایی موکب‌ اربعین حسینی برای خدمات رسانی به عزاداران در جوار مصلی سبزوار، خیران ۶۰ میلیون ریال برای بازسازی صحن حضرت زینب(س) در کربلا کمک کردند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا