ورزش

رسول‌پناه: هزار تومان هم به پرسپولیس کمک نشد/ به خاطر شرایط مالی کسی حاضر نشد مدیرعامل این باشگاه شود


سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: با تمام مشکلات اخیرمان دولت، نهادها و افراد مختلف هزار تومان هم به ما کمک نکردند.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مهدی رسول پناه در جلسه مدیران، پیشکسوتان و اعضای کانون هواداران باشگاه پرسپولیس با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روزی که مسؤولیت سرپرستی این باشگاه را برعهده گرفتم پرسپولیس 148 میلیارد تومان بدهی داشت و فقط 700 هزار تومان موجودی در حساب بانکی این باشگاه بود. مدیرعامل قبلی باشگاه شب عید و در تاریخ 21 اسفند با آن وضعیت کرونایی استعفا داد و این اتفاق خیلی سریع انجام شد. هیأت مدیره هم بلافاصله تشکیل جلسه داده و من را به عنوان سرپرست باشگاه انتخاب کردند.

وی افزود: من تمایلی به مدیریت در باشگاه پرسپولیس نداشتم، زیرا حجم بدهی‌ها بسیار سنگین بود و 40 میلیون نفر هم از مدیریت باشگاه توقع داشتند. با چندین نفر در آن زمان صحبت کردم اما هیچ کس قبول نکرد مدیریت پرسپولیس را برعهده بگیرد. البته من عاشق پرسپولیس بودم و افتخار می‌کنم در این باشگاه خدمت می‌کنم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: زندگی‌ام را برای پرسپولیس گذاشتم و هیچ وقت هم نگفتم انگیزه ندارم زیرا پرسپولیس عشق من است. هیچ منبع درآمدی هم نداشتیم و نه می‌توانستیم پول تبلیغات محیطی را دریافت کنیم و نه حق پخش تلویزیون و نه هیچ کمک دیگری.

رسول پناه افزود: وظیفه مجلس قانونگذاری است و ما باید در هیأت مدیره امور باشگاه را پیش ببریم، 40 میلیون هوادار انتظار داشتند پول برانکو و بازیکنان و کادر فنی را پرداخت کنیم اما هیچ کس یک ریال هم به من و پرسپولیس کمک نکرد، همه مردم الان مرا می‌شناسند و من هم این موضوع را قبول دارم. همانگونه که قاضی زاده هاشمی گفت مردم ولی نعمت ما هستند و در این شکی نیست اما باید برای هیأت مدیره پرسپولیس هم ظرفیت ایجاد کرد.

وی افزود: تنها کاری که در این مدت انجام دادیم که از ظرفیت و پتانسیل پرسپولیس استفاده کرده و درآمدمان از کارگزار را از 40-30 میلیارد تومان به 150 میلیارد رساندیم. از هر راهی سعی کردیم برای پرسپولیس درآمدزایی کنیم. از خیلی ها هم تقاضای کمک کردیم اما از آنها هیچ چیز نگرفتیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در باره این که آیا از ظرفیت‌های قانونی برای درآمدزایی استفاده شده یا خیر توضیح داد: بزرگترین سرمایه ما خود پرسپولیس است که سبب اقتدار ملی و انسجام بین المللی شده، اما تاکنون راهکاری برای استفاده از این ظرفیت‌های قانونی به ما ارائه نشده بود که بتوانیم از آن درآمدزایی داشته باشیم. پرسپولیس دراین وضعیت کاری کرد که مدیرعامل باشگاه النصر به آن تیرک دروازه با حالتی ناراحت تکیه زد و در این وضعیت اقتدار عربستانی‌ها از بین رفت. تیم ما در شرایط بحرانی اقتصاد و در روزهای کرونایی چنین کاری انجام داد.

رسول پناه اضافه کرد: اکنون هم انتظار داریم بودجه‌ای به صورت فورس ماژور در اختیار پرسپولیس قرار بگیرد تا بتوانیم امور باشگاه را پیش ببریم. با تمام مشکلات بحث بدهی‌ها را حل کرده و پول برانکو را هم پرداخت کردیم. توقع داریم شرایطی فراهم شود تا با حفظ بازیکنان خود قهرمانی آسیا را به دست بیاوریم. در حال حاضر کسب قهرمانی نسبت به 10 سال قبل خیلی سخت تر است زیرا تیمی که در اوج باشد همه به دنبال بازیکنانش هستند و توقعات هم از آن بالاست.

وی افزود: روزی که با النصر بازی داشتیم دو ساعت مانده به این دیدار عیسی آل کثیر را محروم کردند، باشگاه النصر هم به بازیکنان خود وعده پاداش 100 هزار دلاری داده بود. ما هم در جلسه‌ای که با هیأت مدیره داشتیم به این نتیجه رسیدیم دو برابر پاداشی که در بازی‌های قبل به بازیکنانمان داده بودیم به آنها بدهیم و این موضوع را به بازیکنان و کادر فنی هم اعلام کردیم. تمام تعهدات خودمان را هم در مورد پاداش آسیایی بازیکنان و کادر فنی انجام دادیم و از این لحاظ مشکلی نداریم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: اگر اکنون از این تیم امتیازی کسر شود یا خدای ناکرده پرسپولیس به دسته پایین‌تر سقوط کند چه اتفاقی رخ می‌دهد، ما برای این تیم هزینه کرده‌ایم و اکنون پرسپولیس لیاقت قهرمانی آسیا را دارد. اکنون می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که هیچ کمکی نداشتیم و حتی هزار تومان هم به ما کمک نکردند. با این وجود اعضای هیأت مدیره از جیب خودشان هم برای رفع مشکل برانکو پرداختی داشتند. از مجلس تشکر می‌کنیم که وقت گذاشته و پاسخگوی سؤال‌های ما بود. ولی باور کنید درآمدها و هزینه‌های ما بهم نمی‌خورد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا