اقتصاد

تجمع اعضای صنف تالارهای پذیرایی در اعتراض به تعطیلی 8 ماهه/ چرا عروسی در کارواش‌ها برگزار می‌شود؟


برخی اعضای صنف تارلارهای پذیرایی و تجهیز مجالس در اعتراض به تعطیلی 8 ماهه این صنف پس از شیوع ویروس کرونا مقابل اتاق اصناف تهران تجمع کردند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برخی اعضای صنف تالارهای پذیرایی و صنوف وابسته از جمله اعضای صنف عکاسان (فیلمبردان) ، فروشندگان پوشاک، و قنادان امروز در مقابل اتاق اصناف تهران در اعتراض به وضعیت صنف تالارهای پذیرایی و تعطیلی 8 ماهه این صنف پس از شیوع ویروس کرونا و تبعات مالی ناشی از آن تجمع کردند. 

گفتنی است با توجه به تاثیر تعطیلی تالارهای پذیرایی بر کسب و  صنف عکاسان و فیلمبردان مراسم جشن و عزاداری، فروشندگان لباس‌های عروس و مجلسی، قنادان و شیرینی فروشان، برخی از اعضای این صنوف نیز در این تجمع اعتراضی حاضر بودند.

هدف از برگزاری این تجمع درخواست از وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا برای بازگشایی تالارهای پذیرایی بر اساس بر اساس پروتکل‌های بهداشتی بهداشتی بیان شده است. 

به گفته این تجمع کنندگان  با توجه به تعطیلی چند ماهه  تالارهای پذیرایی به دلیل شیوع ویروس کرونا در حال حاضر برخی از صنوف دیگر مانند رستوران‌ها، کارواش‌ها و حتی دفاتر اسناد رسمی اقدام به برگزاری جشن و مراسم می‌کنند  و در این مکان‌ها پذیرایی نیز انجام می‌شود.

این تجمع کنندگان بیان کردند اگر هدف  از تعطیلی تالارهای پذیرایی کنترل شیوع ویروس کرونا است چرا با برگزاری غیرمجاز مراسم عروسی و … در دفاتر اسناد رسمی، کارواش ها و رستوران ها برخورد نمی شود. 

آنها معتقدند که در این مکان ها بدون در نظر گرفتن مسائل بهداشتی مراسم جشن و عزاداری مردم برگزار می شود در حالی که به تالارهای پذیرایی که امکان رعایت پروتکل های بهداشتی را نیز دارند اجازه فعالیت داده نمی شود. 

گفتنی است در این تجمع اعتراضی فعالان صنفی تالارهای پذیرایی، عکاسان و قنادان از تهران، کرج، ‌اسلامشهر، و … حضور داشتند.

* ورشکستگی فعالان صنفی تالارهای پذیرایی به علت تعطیلی 8 ماهه 

خسرو ابراهیم‌نیا رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: با شیوع ویروس کرونا از اواخر بهمن سال گذشته تا به امروز بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا تالارهای پذیرایی تعطیل بوده‌اند و اجازه فعالیت و برگزاری هیچ گونه مراسمی را نداشته‌اند.

وی با بیان اینکه طی 8 ماه گذشته تعطیلی این واحدهای صنفی باعث ورشکستگی بسیاری از فعالان این صنف شده است،افزود: ‌واحدهای صنفی به علت عدم کسب درآمد طی مدت مذکور اقدام به تعدیل نیرو کرده‌اند.

ابراهیم‌نیا با بیان اینکه با تعطیلی تالارهای پذیرایی مراسم جشن و عزاداری در مکان های دیگر از قبیل رستوران ها، کارواش و  دفاتر اسناد رسمی انجام می شود، گفت:  ‌این در حالی است که هیچ گونه توجهی از سوی سازمان ها و نهادهای مسئول به این مساله نمی شود و این صنوف بدون رعایت پروتکل های بهداشتی از مهمانان حاضر در این مراسمات پذیرایی می کنند. 

وی با بیان اینکه تجمع امروز اعضای صنوف مختلف در تعداد محدودی انجام شد و این تجمع در اعتراض به تالارهای پذیرایی و تاثیر این تعطیلی بر مشاغل مربوطه به لحاظ درآمدی بود.

 رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس با تاکید بر اینکه این تجمع بدون هماهنگی با اتحادیه برگزار شده است،‌گفت: در کنار اعضای صنوف مختلف و وابسته به تالارهای پذیرایی، تعداد اندکی از اعضای صنف تالارهای پذیرایی نیز در این تجمع حضور داشتند. 

ابراهیم‌نیا گفت:‌خواسته این افراد باز شدن تالارهای پذیرایی و اعلام پروتکل‌های بهداشتی برای فعالیت در شرایط کرونا است.

وی بیان داشت: صنف تالارهای پذیرایی تنها صنفی است که بعد از کرونا به طور کامل تعطیل بوده و لذا طی 8 ماه گذشته دچار مشکلات مالی فراوانی شده‌اند. 

 رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس گفت: صنوف وابسته به تالارهای پذیرایی از شهرهای اطراف مانند کرج، اسلامشهر و … نیز در این تجمع حضور داشتند.

گفتنی است تجمع کنندگان امروز در مقابل اتاق اصناف تهران با قاسم نوده‌فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران، حسین درودیان عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف تهران، نشستی برگزار و مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا