ورزش

علی‌نژاد: ژیمناستیک به کسب سهمیه نزدیک بود/ فدراسیون در مسیر خوبی است


معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش گفت: فدراسیون در مسیر خوبی قرار دارد به همین دلیل بودجه آن افزایش یافته است.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون ژیمناستیک، مجمع عمومی فدراسیون ژیمناستیک امروز با ریاست مهدی علی نژاد معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش برگزار شد.

علی‌نژاد در مجمع سالیانه اظهار داشت: ژیمناستیک یک رشته با اهمیت در ورزش محسوب می‌شود؛به طوریکه پرورش ورزشکاران این رشته با آمادگی جسمانی بالا برای سایر رشته ها یک اتفاق خوب محسوب می شود.

وی تعداد بالای علاقمندان به این رشته را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: جمعیت قابل توجه ژیمناستیک بیانگر میزان علاقمندی و استعدادهای خوب این رشته در سطح کشور است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در حوزه قهرمانی قدم های مثبتی برداشته شده است که امیدوارم با کسب سهمیه المپیکی این رشته نیز همراه شود و در بازی‌های آسیایی٢٠٢٢ هم موفق به کسب مدال شویم تا این رشته در زمره ورزش های مدال آور ایران در قالب بازی‌های آسیایی قرار بگیرد.

علی نژاد ادامه داد: مسیری که ژیمناستیک طی می‌کند مسیر خوبی است که با حفظ آرامش منجر به دستیابی و تحقق اهداف نیز شده و از طرفی برخورداری این فدراسیون از ٢٧٠ هزار ورزشکار سازمان یافته زمینه مناسبی را برای برنامه ریزی با رویکرد مدال آوری فراهم می کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای گفت: ژیمناستیک ایران بسیار به کسب سهمیه المپیک نزدیک بود و اگر در جام جهانی باکو آن اتفاق بد رخ نمی داد و مسابقات پایانی لغو نمی شد قطعا به سهمیه هم دست پیدا می کردیم اما اکنون نیز فرصت المپیکی شدن برای ژیمناستیک ایران در مسابقات پیش رو وجود دارد.

علی نژاد افزود: وزارت ورزش و جوانان هم این رشته مادر را حمایت می کند و با وجود محدودیت‌های بودجه ای به دلیل فعالیت های خوب، ٣٤ درصد به بودجه فدراسیون ژیمناستیک اضافه شده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا