شهرستان ها

کتابخانه مرکزی کازرون نیاز مردم این شهر است

شیراز- نماینده مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی، گفت: کتابخانه مرکزی کازرون نیاز مردم این شهر است و باید هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون عباسی دوانی، نماینده منتخب مردم شهرستان‌های کازرون و کوهچنار ظهر دوشنبه در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با تأکید بر رفع مشکلات قانونی نهاد کتابخانه ها، گفت: نمایندگان مردم از حقوق کتابخانه‌های عمومی و کتابداران عمومی حمایت می‌کنند.

وی همچنین با تأکید بر اتمام پروژه‌های کتابخانه‌ای در شهرستان‌های کازرون و کوهچنار گفت: اتمام و بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی کازرون نیاز مردم این شهر است و باید هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس که با هدف بررسی تناقضات قانونی نهاد، حل مشکل معیشتی کتابداران و بررسی وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های کازرون و کوهچنار با فریدون عباسی دوانی، نماینده منتخب مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد، با اشاره به فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی گفت: امروز کتابخانه‌های عمومی از رویکرد سنتی خود خارج شده و به سمت تبدیل شدن به فرهنگسراهای اجتماعی پیش رفته است. در حالی که بسیاری از فعالیت‌های خدماتی و فرهنگی در دوران شیوع کرونا در کشور تعطیل است، کتابخانه‌های عمومی تعطیل نشد و فعالیت‌های ترویجی و خدماتی کتابخانه‌ها در قالبی متفاوت و متناسب با نیاز روز به کاربران ارائه می‌شود.

روح الله منوچهری کمبود اعتبارات را بزرگترین چالش کتابخانه‌های عمومی عنوان و تصریح کرد: اگر مشکلات بودجه این سازمان برطرف شود، نهاد کتابخانه‌های عمومی می‌تواند، بیش از پیش و با انرژی افزون‌تر به رسالت اصلی خود که همان ترویج فرهنگ و خدمت‌رسانی به عموم است بپردازد.

وی تصریح کرد: قانون تأسیس و نحوه اداره نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دارای تعارضات و تناقضاتی است که امید داریم با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی این مشکلات حل شود. از جمله در قانون ساخت کتابخانه از وظایف نهاد کتابخانه‌ها است اما بودجه‌ای برای این منظور در نظر گرفته نشده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس اضافه کرد: با حمایت نمایندگان مردم از کتابخانه‌های عمومی، و رفع مشکلات این نهاد صددرصد فرهنگی، عموم مردم می‌توانند از برکات کتاب و کتابخوانی بهره‌مند شوند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا