ورزش

ابراز امیدواری معاون وزیر ورزش به کسب سهمیه المپیک در ژیمناستیک

معاون وزیر ورزش با تاکید بر حمایت وزارت ورزش از ژیمناستیک ابراز امیدواری کرد که این رشته برای المپیک توکیو صاحب سهمیه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزشی جوانان ، مهدی علی نژاد در مجمع سالیانه فدراسیون ژیمناستیک از زحمات رئیس این فدراسیون در طی یکسال اخیر در ارتباط با ارتقا و توسعه ژیمناستیک ایران تشکر کرد و اظهار داشت: ژیمناستیک یک رشته با اهمیت در ورزش محسوب می شود بطوریکه پرورش ورزشکاران این رشته با آمادگی جسمانی بالا برای بقیه رشته ها یک اتفاق خوب محسوب می شود .

وی تعداد بالای علاقمندان به این رشته را مورد توجه قرار داد و ادامه داد:جمعیت قابل توجه ژیمناستیک بیانگر میزان علاقمندی و استعداد های خوب این رشته در سطح کشور است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان خاطرنشا کرد: در حوزه قهرمانی آنطور که باید و شاید اتفاقات خوبی رقم زده نشده اما قدم های مثبتی برداشته شده است که امیدوارم با کسب سهمیه المپیکی این رشته نیز همراه شود و در بازی های آسیایی٢٠٢٢ هم موفق به کسب مدال شویم تا این رشته در زمره ورزش های مدال آور ایران در قالب بازی های آسیایی قرار بگیرد.

علی نژاد تاکید کرد: مسیری که ژیمناستیک طی می کند مسیر خوبی است که با حفظ آرامش منجر به دستیابی و تحقق اهداف نیز خواهد شد و از طرفی برخورداری این فدراسیون از ٢٧٠ هزار ورزشکار سازمان یافته زمینه مناسبی را برای برنامه ریزی با رویکرد مدال آوری فراهم مَی کند.

وی با بیان اینکه ژیمناستیک ایران بسیار به کسب سهمیه المپیک نزدیک بود، یادآور شد: اگر در رویداد باکو ان اتفاق بد رخ نمی داد و مسابقات پایانی لغو نمی شد قطعا به سهمیه هم دست پیدا می کردیم اما اکنون نیز فرصت المپیکی شدن برای ژیمناستیک ایران در مسابقات پیش رو وجود دارد.

علی نژاد گفت: وزارت ورزش و جوانان هم این رشته مادر را حمایت می کند و با وجود محدودیت های بودجه ای به دلیل فعالیت های خوب ، ٣٤ درصد به بودجه فدراسیون ژیمناستیک اضافه شده است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا