ورزش

علی‌نژاد: ژیمناستیک ایران در مسیر خوبی حرکت می‌کند/ به کسب سهمیه المپیک ژیمناستیک امیدواریم

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، حرکت ژیمناستیک را در یک مسیر خوب توصیف و با تأکید بر آرامش در استمرار همین رویه نسبت به کسب سهمیه المپیکی این رشته نیز ابراز امیدواری کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی‌نژاد در مجمع سالیانه فدراسیون ژیمناستیک اظهار داشت: ژیمناستیک یک رشته بااهمیت در ورزش محسوب می‌شود به طوری که پرورش ورزشکاران این رشته با آمادگی جسمانی بالا برای بقیه رشته‌ها یک اتفاق خوب محسوب می‌شود.

علی‌نژاد تعداد بالای علاقه‌مندان به این رشته را مورد توجه قرار داد و گفت: جمعیت قابل توجه ژیمناستیک بیانگر میزان علاقه‌مندی و استعدادهای خوب این رشته در سطح کشور است.‌

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در حوزه قهرمانی آن‌طور که باید و شاید انقافات خوبی رقم زده نشده، اما قدم‌های مثبتی برداشته شده است که امیدوارم با کسب سهمیه المپیکی این رشته نیز همراه شود و در بازی‌های آسیایی2022 هم موفق به کسب مدال شویم تا این رشته در زمره ورزش‌های مدال‌آور ایران در قالب بازی‌های آسیایی قرار بگیرد.

علی‌نژاد ادامه داد: مسیری که ژیمناستیک طی می‌کند مسیر خوبی است که با حفظ آرامش منجر به دستیابی و تحقق اهداف نیز خواهد شد و از طرفی برخورداری این فدراسیون از 270 هزار ورزشکار سازمان یافته زمینه مناسبی را برای برنامه‌ریزی با رویکرد مدال‌آوری فراهم می‌کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گفت: ژیمناستیک ایران بسیار به کسب سهمیه المپیک نزدیک بود و اگر در رویداد باکو آن اتفاق بد رخ نمی‌داد و مسابقات پایانی لغو نمی‌شد قطعاً به سهمیه هم دست پیدا می‌کردیم، اما اکنون نیز فرصت المپیکی شدن برای ژیمناستیک ایران در مسابقات پیش رو وجود دارد.

علی‌نژاد گفت: وزارت ورزش و جوانان هم این رشته مادر را حمایت می‌کند و با وجود محدودیت‌های بودجه‌ای به دلیل فعالیت‌های خوب، 34 درصد به بودجه فدراسیون ژیمناستیک اضافه شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا