بین الملل

قشقاوی: پایان محدودیت های تسلیحاتی ایران نشان داد یکجانبه گرایی آمریکایی راه به جایی نخواهد برد


سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با رئیس مجلس سنای اسپانیا گفت: پایان محدودیت های تسلیحاتی ایران نشان داد یکجانبه گرایی آمریکایی راه به جایی نخواهد برد.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا، امروز دوشنبه (۲۸ مهرماه) با خانم «پیلار کوئنکا» رئیس مجلس سنای اسپانیا در محل مجلس این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این ملاقات ضمن اشاره به روابط دیرینه و خوب دو کشور، بر تقویت روابط دوجانبه بین تهران – مادرید به ویژه در حوزه پارلمانی تاکید کرد.

قشقاوی همچنین با اشاره به فرا رسیدن پنجمین سالگرد برجام گفت: حمایت جهانی از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ و مخالفت با مواضع آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، از روز گذشته بستر اجرای مفاد این قطعنامه در لغو تحریم تسلیحاتی ایران و محدودیتهای مسافرتی برخی از مسئولان ایرانی را موجب شد و نشان داد که یکجانبه گرایی آمریکایی راه به جایی نخواهد برد.

به گزارش فازس، محدودیت های تسلیحاتی ایران بامداد یکشنبه ۲۷ مهر ماه بعد از ۱۰ سال و در پنجمین سالگرد حصول برجام به صورت خودکار لغو شد.

سفیر ایران در اسپانیا در بخش دیگری از اظهارات خود عنوان کرد که علیرغم‌ ادعای آمریکایی ها، تحریم های شدید آنها در شرایط سخت بیماری ویروس کرونا به موضوعات بشردوستانه نیز کشیده شده و در حال حاضر امکان واردات دارو به منظور مقابله با بیماری کرونا نیز وجود ندارد.

در این دیدار رئیس مجلس سنای اسپانیا ضمن تاکید بر نقش دیپلماسی پارلمانی در تقویت روابط دوجانبه و استقبال از گسترش همکاری ها بین دو کشور در این حوزه، بر ضرورت رایزنی و تعامل جهانی در برخورد با مشکلات و بلایایی چون کرونا تاکید و از گسترش تعامل و رایزنی با همتای ایرانی خود استقبال کرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا