بین الملل

روسیه: حضور عناصر سوری و لیبیایی در قره‌باغ قابل قبول نیست


معاون وزیر خارجه روسیه گفت که این کشور با دولت ترکیه در خصوص حضور عناصر سوری و لیبیایی در جنگ قره‌باغ کوهستانی گفت‌و‌گو می‌کند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه در سخنانی با بیان اینکه مسکو از حضور تروریست‌ها در منطقه قره باغ کوهستانی نگران است، مدعی ورود ۱۰۰۰ عناصر تروریستی در روز جمعه به جمهوری آذربایجان شد.

او به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که مسکو با آنکارا در خصوص مشارکت عناصر «مزدور» لیبیایی و سوری در درگیری‌های منطقه «قره‌باغ» گفت‌و‌گو می‌کند و حضور این عناصر برای روسیه قابل قبول نیست.

بوگدانوف همچنین مدعی شد که قرار است گروه جدیدی از عناصر تروریستی به درگیری‌های قره‌باغ اعزام شوند.

پیش از این نیز کشورهای ارمنستان، روسیه و فرانسه، مدعی حضور تروریست‌ها به خصوص از مبدأ سوریه در جمهوری آذربایجان شده بود.

چهارشنبه هفته نیز منابع معارض سوریه به خبرگزاری ریانووستی روسیه گفتند که ترکیه قراردادهای شش ماهه با این عناصر امضاء کرده و این عناصر از ماه ژوئن (نزدیک به چهار ماه قبل از آغاز جنگ) به جمهوری آذربایجان اعزام شده‌اند.

این خبرها در حالی است که رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه روز چهارشنبه هفته گذشته در سخنانی، هر گونه اعزام شبه‌نظامیان سوری به جمهوری آذربایجان را تکذیب کرد و گفت که آن‌ها خودشان کارهای مهم‌تری در سوریه دارند. (جزئیات بیشتر)

دور جدیدی از تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در تاریخ ۲۷ سپتامبر (۶ مهرماه) در خصوص منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی آغاز شد و دو طرف یکدیگر را به حمله به قلمروهایشان متهم می‌کنند و این درگیری‌ها تا امروز ادامه داشته و جمهوری آذربایجان تأکید کرده است که ارمنستان باید از منطقه قره باغ خارج شود.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا