دانش و فناوری

صنعت خودروسازی به قطعات ایرانی مجهز می شوند

محققان یک شرکت دانش بنیان در صدد هستند که مواد اولیه خطوط پرسی، تولید قطعات و انواع ابزار خودرو را تولید کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، اصغر ربیعی مدیر عامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: قالب‌های پیشرفته، انواع پنل گیج، انواع ماشین‌آلات و انجام پروژه‌های خدماتی، ارائه خدمات مربوط به قالب و پنل‌گیج، تولید قطعات پروگرسیو، مجموعه‌سازی و برش ورق به صورت کویل از دیگر محصولات این شرکت است.

وی افزود: شرکت ما علاوه بر برخورداری از توانمندی طراحی و ساخت قالب‌های فلزی خودرو در سایزهای G۵.G۴.G۳.G۲ و نیز طراحی و ساخت قالب‌های پلاستیک و قالب‌های ریخته‌گری، از امتیاز ویژه‌ای در ساخت قالب‌های پروگرسیو برخوردار است که خودروسازان جهانی برای تولید انبوه قطعات از آن بهره می‌برند.

ربیعی خاطر نشان کرد: با استفاده از این ویژگی، تمام مراحل تولید قطعه، داخل یک قالب و به صورت پیوسته انجام می‌شود که سرعت تولید قطعه در مقایسه با قالب‌های کلاسیک‌ بسیار بالاتر، کیفیت آن مناسب‌تر، قابلیت تکرارپذیری بیشتر و قیمت نهایی قطعات نسبت به قطعات تولیدی در قالب‌های کلاسیک پایین‌تر است.

مدیرعامل شرکت افزود: درحال حاضر با استفاده از این فناوری، قالب‌های بدنه پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۶صندوقدار طراحی و ساخته شده است. همچنین تامین ۱۳۱ قطعه از قطعات بدنه این دو مدل خودرو در حال انجام است.

ربیعی گفت: ظرفیت ساخت قالب در شرکت، پس از انجام طرح توسعه به حدود ۹۰۰ تن در سال افزایش یافته است که این میزان نسبت به ظرفیت قبلی بیش از ۲ برابر افزایش در طول یک سال را نشان می‌دهد.   

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا