ورزش

باید به فکر ۲۰ سال آینده باشیم/ وابستگی ورزش به دولت کاهش یابد

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی گفت: هر چه وابستگی ورزش به دولت کمتر شود ورزش پویاتر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم آیین رونمایی از طرح های شکوه و شمس با حضور معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون ورزش های همگانی امروز دوشنبه در محل کمیته ملی المپیک در حال برگزاری است.

عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در این مراسم گفت: نکته ای که بر روی آن تاکید بسیاری  دارم ورزش همگانی است. در ورزش همگانی با جمعیت ۸۲ میلیون ایرانی مواجه هستیم، اگر قرار است در ورزش همگانی اتفاقی رخ دهد و حرکتی را شاهد باشیم باید بتوانیم توانی مطابق با ۸۲ میلیون جمعیت ایران ایجاد کنیم که در واقع مشارکت عمومی در ورزش همگانی را شاهد باشیم.

احمدی ادامه داد: با ظرفیت های محدود  گذشته و ادامه همان نگاه و رویدادهای گذشته مدیریتی اتفاقی در ورزش همگانی رخ نداد. کم توجهی هایی در دوره های گذشته شاهد بودیم که در گذشته آثار و تبعاتش را امروز به چشم می بینیم. آمارهایی که ملایی داد واقعیت های امروز جامعه است، باید به بعد سلامت و ابتلا به بیماری ها توجه کنیم.

وی اظهار داشت: آمارها آمارهای خوبی نیست این آمارها در شرایطی که با جمعیت جوان مواجه هستیم یعنی پنجره جمعیتی امروز کشور جوان است اما در بیست سال آینده شرایط متفاوت خواهد بود و اگر از امروز به فکر نباشیم در آینده دچار مشکل خواهیم شد و تبعات جبران ناپذیری به دنبال دارد.

احمدی تاکید کرد: اگر بتوانیم در ورزش همگانی ظرفیت سازی کنیم ضرورت است که از همه ظرفیت های موجود شناسایی و آنها را فعال کنیم. قرار نیست همه ظرفیت های مرتبط با ورزش دولتی باشد لکن ظرفیت های دولتی را به کار بگیریم نهایتا پاسخگوی بخشی از نیازهای کشور است. ما باید ظرفیت های مردمی را شناسایی و فعال کنیم.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی افزود: باید از تجربه های موفق جهانی استفاده کنیم و در رویکردها و روندهای مدیریتی خود به کار بگیریم، ورزش هر  چه وابستگی کمتری به دولت داشته باشد می تواند پویاتر باشد.

در ادامه محسن باقریان دبیر فدراسیون ورزش های همگانی گفت: همانطور که می دانید جهان با ویروس کرونا درگیر است و ورزش قهرمانی با چالش مواجه شده است اهمیت ورزش همگانی امروز بسیار پررنگ تر از قبل است. شبکه های لازم در هم افزایی یعنی تامین تندرستی ۸۲ میلیون ایرانی واضح تر شده، ورزش همگانی برخلاف ورزش قهرمانی جای مدال، سکو و رسانه نیست بلکه تلاشگرانی را نیاز دارد که کارشان از جنس کار جهادی است.

وی ادامه داد: از همه عزیزان که امروز برای آیین رونمایی کمک کردند تشکر می کنم و شروع این هم افزایی را در کنار فدراسیون ها خواهیم داشت  و همچنین از طرح شمس که نیاز مبرم ورزش همگانی است بهره خواهیم برد.

باقریان در پایان گفت: به عنوان خادم ورزش همگانی از همه کسانی که به ما کمک کردند تشکر می کنم امیدوارم مسیری را که آغاز کرده ایم در ادامه دستاوردهای خوبی از جنس شادی و تحرک برای مردم داشته باشد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا