بین الملل

پرواز «سوخو-27» روسی نزدیک هواپیمای صهیونیستی بر فراز قبرس


منابع خبری از پرواز غیرعادی یک جنگنده روسیه نزدیک یک هواپیمای تجاری صهیونیستی که عازم فرودگاه «بن گورین» بود، خبر دادند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک رسانه صهیونیستی دوشنبه بعد از ظهر مدعی پرواز غیر معمول یک جنگنده «سوخو-27» روسیه نزدیک یک هواپیمای تجاری متعلق به رژیم صهیونیستی شد.

 به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارانوت» این حادثه روز یکشنبه رخ داد و طی آن یک فروند سوخو-27 روسیه به یک هوایمای تجاری اسرائیل که از جزیره «رودز» عازم فرودگاه بن گورین بود ، نزدیک شد.   

به گفته منابع اسرائیلی، این جنگنده روسی بر فراز حریم هوایی قبرس نزدیک این هواپیمای تجاری اسرائیلی شد و آن را  در فاصله 1.5 کیلومتری  برای مدتی تعقیب کرد تا اینکه  با دستور بخش کنترل هوایی قبرس  از ادامه این کار منصرف شد.  جنگنده‌های روسیه حضور خود بر فراز دریای مدیترانه را به عنوان بخشی از پشتیبانی از نیروهای خود مستقر در سوریه شدت بخشیده‌اند. رسانه‌ها و مقامات روسیه تاکنون واکنشی به ادعای صهیونیست‌ها دراین زمینه نشان نداده‌اند.

یک فروند هواپیمای «ایلوشین-20» روسیه دو سال قبل در جریان تجاوز هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به «لاذقیه» سوریه سرنگون شد. (جزئیات بیشتر)

 انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا