ورزش

پیوس: فدراسیون برای مربیانی که مدرک ندارند دوره بگذارد/ باشگاه پرسپولیس قراردادهای خوبی با بازیکنان نبسته اند


پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت:در گذشته شاهد بودیم مربیان با هر مدرکی روی نیمکت می نشستند، اما حالا هر کسی نباید سرمربی شود.


به گزارش خبرگزاری فارس، فرشاد پیوس در مورد آخرین شرایط تیم فوتبال پرسپولیس و حواشی اخیر این باشگاه مبنی بر جدایی برخی بازیکنان اظهار داشت: پرسپولیس از نظر مالی و احتمال جدایی برخی از بازیکنان شرایط خوبی ندارد. یک ماه قبل روزهای خوبی را سپری می کردیم و تیم تا فینال غرب آسیا پیش آمد. تیم شرایط سختی داشت، اما در نهایت تیم به نتیجه دلخواه رسید.

وی ادامه داد: قبل از اینکه پنجره نقل و انتقالات بسته شود باشگاه توانست با 7 بازیکن خوب به توافق برسد. اعضای هیأت مدیره در این مورد خیلی خوب کار کردند، اما پس از حضور تیم در فینال ورق برگشت. مسئولان از حالا باید بیشتر خود را نشان دهند و خواسته بازیکنان را محقق کنند. برخی از بازیکنان قرارداد دارند و مبلغ آنها پایین است.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: قرارداد شجاع خلیل زاده کمتر از یک میلیارد است، در حالی که قرارداد برخی دیگر از بازیکنان به 4 میلیارد هم رسید. حق شجاع این است که بیشتر از این بگیرد، چون خیلی تلاش کرد و بسیار زحمت کشید. مدیران باشگاه دنبال این موضوع هستند و وزارت ورزش هم باید به سرخابی ها کمک کند که بتوانند این نفرات را حفظ کنند. شاکله تیم باید حفظ شود تا پرسپولیس بعد از چندین سال بتواند قهرمان آسیا شود. مدیران باید شبانه روز کار کنند تا مشکلات را حل کنند.

پیوس درمورد افزایش مبلغ قراردادها، گفت: یکی از دلایل این است که بازیکنان خارجی کمتری به لیگ می آیند و بازیکنان ایرانی حق شان است که بیشتر از این پول بگیرند. در گذشته شاهد بودیم که برخی از بازیکنان خارجی آمدند، کیفیت خوبی نداشتند و در نهایت پول زیادی هم گرفتند. با توجه به تورمی که در حال افزایش است، قیمت بازیکنان هم باید بالا برود. آنها تلاش می کنند تا باشگاه به هدف خود برسد. وقتی روز به روز قیمت همه چیز در حال افزایش است، پس قیمت بازیکنان هم باید بالا برود. 

وی افزود: درست است که برخی از بازیکنان دو سال پیش آنها قراردادی را با مبلغ پایین امضا کردند، اما مبلغ قراردادشان باید حداقل به اندازه بازیکنان جدید باشد. این همان وظیفه مدیریت است که بتواند قراردادها را به خوبی تنظیم و رضایت بازیکنان را جلب کند. 

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درمورد جدایی بشار رسن، اظهار داشت: امیدوارم که بشار بماند. او بازیکن خیلی خوبی است. این موضوع به قراردادهایی برمیگردد که مدیران در گذشته بسته اند. فکر می‌کنم قراردادها به خوبی بسته نشده است. باید قراردادی بسته می شد که اگر بازیکنی خواهان جدایی است مبلغ زیادی به باشگاه برسد، نه اینکه مثل مهدی ترابی به راحتی یک بازیکن از تیم برود. 

پیوس درخصوص اینکه نیمی از مربیان لیگ برتری مدرک مربیگری ندارند، خاطرنشان کرد: فدراسیون فوتبال قانون خوبی وضع کرده است. من خودم مدرک مربیگری گرفته ام و فکر می کنم تصمیم فدراسیون درست بود. مربی باید حرفه ای باشد و اگر این شرایط اجرا شود، مربیان جوان دوره های تخصصی را می گذارند و فوتبال حرفه ای می شود. در گذشته شاهد بودیم مربیان با هر مدرکی روی نیمکت می نشستند، اما حالا هر کسی نباید سرمربی شود.

وی با اشاره به اینکه این قانون خیلی راحت توسط مربیان جوان لیگ برتری دور زده می شود، تصریح کرد: بعد از کرونا فدراسیون باید برای همه افرادی که مدرک ندارند دوره برگزار کند. مربیان جوان باید هرچه زودتر مدرک بگیرند تا این مشکل هم حل شود. 

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درخصوص تغییر نسل مربیان لیگ برتری، اظهار داشت: این اتفاق بسیار خوب است. دست مدیرانی که به مربیان جوان میدان می دهند درد نکند، اما باید به این مربیان جوان بها داده شود، نه اینکه بعد از 5-6 هفته برکنار شوند. نباید مثل کشورهای عربی شویم، بلکه باید برای مربیان ارزش قائل باشیم و زمان بدهیم تا بتوانند برنامه های خود را اجرا کنند. با بها دادن به مربیان جوان، فوتبال ایران روز به روز پیشرفت می کند. 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا