اقتصاد

باران در استان‌های شمالی از 29 مهر و هشدار به کشاورزان/کاهش دما تا 8 درجه در شمال


معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه دمای هوا از فردا تا جمعه در سواحل خزر و استان اردبیل ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد، گفت: دمای هوا در شمال شرق کشور از چهارشنبه تا جمعه ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.


محمد اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در اغلب مناطق کشور جوی پایدار حاکم است.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر فردا و روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه در استان‌های ساحلی خزر به ویژه سواحل غربی خزر، همچنین اردبیل و شمال آذربایجان شرقی، بارش باران گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر سه‌شنبه، توضیح داد: از فردا باراش باران همراه با کاهش دما و وزش باد در گیلان، مازندران و اردبیل آغاز می شود که تا اواخر وقت چهارشنبه ۳۰ مهر ادامه دارد.

اصغری افزود: در این راستا بالاآمدن آب رودخانه ها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، لغزندگی سطح جاده ها، کاهش دید، احتمال سیلابی شدن مسیل ها و احتمال آسیب به داربست ها و سازه‌های سست وجود دارد که توصیه می شود پرهیز از توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل‌ها در دستور کار باشد، تمهیدات لازم در بخش های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه‌ها، باغات مرکبات و کیوی و مرغداری ها اندیشیده شود و کنترل و بازگشایی آبراه‌ها در دستور کار باشد.

وی ادامه داد: روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری در سواحل شرقی خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده خواهیم داشت.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه دمای هوا از سه شنبه تا جمعه در سواحل خزر و استان اردبیل ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد، گفت: همچنین از چهارشنبه تا جمعه دمای هوا در شمال شرق کشور ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

وی افزود: در سه روز آینده در برخی نقاط سیستان و بلوچستان، شرق کرمان و هرمزگان وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

اصغری گفت: شرق دریای عمان امروز تا صبح فردا مواج است و دریای خزر از فردا تا بعد از ظهر پنجشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط تا روز جمعه نیز حاکم است، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۶ و ۱۴ درجه خواهد بود.

وی افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۶ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۲ درجه زیر صفر همچنین همدان با کمینه دمای یک درجه زیر صفر سرد ترین مراکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/ب


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا