بین الملل

اسپوتنیک از انفجار بمب در مسیر کاروان نظامیان آمریکا در سوریه خبر داد


یک خبرگزاری روسی گزارش داد که در مسیر یک کاروان آمریکا در شرق سوریه بمب منفجر شده است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری «اسپوتنیک» گزارش داد که صبح امروز (دوشنبه)،‌ در مسیر یک کاروان نظامیان آمریکا در استان «دیر الزور» (شرق سوریه) بمب منفجر شده است.

منابع محلی در این خصوص به اسپوتنیک خبر دادند که کاروان آمریکا در نزدیکی یک صرافی در حال حرکت به سمت میدان نفتی «العمر» بوده که یک بمب در مسیر حرکت آنها منفجر می‌شود.

منابع یادشده در ادامه گزارش دادند که نیروهای آمریکا و شبه‌نظامیان وابسته به این کشور، محل انفجار را بشدت محاصره کردند به‌طوری که مشخص نشد برای نظامیان آمریکایی چه اتفاقی افتاده است.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که به دنبال انفجار این بمب دو غیرنظامی مجروح شدند که بلافاصله به بیمارستان منتقل شده‌اند.

منابع یادشده همچنین به اسپوتنیک خبر دادند که نیروهای آمریکا در منطقه به حالت آماده باش درآمده‌اند بطوریکه پهپادها این کشور برای پاکسازی منطقه در آسمان محل انفجار به پرواز درآمدند و از طرفی دیگر، شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) با ایجاد چند ایست‌های بازرسی، به‌دقت حرکت رهگذاران را زیرنظر گرفتند.

از سوی دیگر، اسپوتنیک گزارش داد که نیروهای قسد رفت‌و‌آمد با موتور سیلکت را در منطقه ممنوع کرده‌اند بطوریکه این نیروها ده‌ها موتور را مصادره و برخی دیگر را به آتش کشیده‌اند.

مدت‌هاست که کنترل امنیتی استان دیرالزور به دنبال مخالفت عشایر منطقه با حضور نیروهای آمریکایی از کنترل نظامیان آمریکا خارج شده است.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا