ورزش

استیلی: با انصاری و ربیع خواه رفتار خوبی نشد/مدیربرنامه‌ها به دنبال جیب خود هستند نه منافع باشگاه


پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: هر سرمربی حق دارد از بازیکنان مدنظر خود استفاده کند اما در پرسپولیس با انصاری و ربیع خواه رفتار خوبی نشد.


حمید استیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره جلسه امروز برخی پیشکسوتان، ‌اعضای کانون هواداران و مسئولان باشگاه پرسپولیس با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جلسه خوبی بود و شاید اولین باری بود که اعضای فراکسیون ورزش پیشکسوتان و مسئولان باشگاه را دور هم جمع کرده تا بتوانند با شنیدن صحبت‌های آنها مشکلاتی که سبب دغدغه هواداران شده را حل کنند.

وی افزود: حرف‌های خوبی در این جلسه زده شده اما نکته تاسف بار این است که از بزرگانی چون محمد دادکان،‌ حمید جاسمیان، حسین کلانی، و سایر پیشکسوتانی که جای خالی آنها در این محفل حس می‌شد دعوت به عمل نیامده بود. به هر حال هواداران نگران تیم هستند. مشکلاتی که برای پرداخت طلب برانکو و حفظ برخی بازیکنان مانند شجاع و خلیل زاده وجود دارد سبب ایجاد دغدغه برای هواداران شده است.

پیشکسوت تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: پرسپولیس اکنون به فینال آسیا صعود کرده و نیاز دارد با حفظ بازیکنان کلیدی‌اش، شانس قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد زیرا توانایی رسیدن به این جایگاه را هم دارد.

استیلی درباره نحوه جدایی بازیکنانی مثل محمد انصاری و ربیع‌خواه از پرسپولیس توضیح داد: هر سرمربی و کادر فنی حق دارد در رابطه با بازیکنانی که قرار است با آنها کار کند تصمیم بگیرد. ربیع‌خواه و انصاری هم در این سال‌ها زحمات زیادی برای پرسپولیس کشیدن و از عوامل مؤثر در موفقیت سال‌های اخیر این تیم بودند. یحیی حق داشت نفرات مدنظر را در تیم حفظ کند اما از نظر من رفتار درستی با این دو بازیکن به ویژه محمد انصاری صورت نگرفت.

وی ادامه داد: ‌چند روز قبل انصاری را داخل باشگاه پرسپولیس دیدم و با وی صحبت کردم. شاید اگر این بازیکن هم سر و صدا داشت، مشکلش حل می‌شد اما باید این را در نظر گرفت  انصاری از پیشنهاد یک و نیم میلیون دلاری باشگاه چینی‌اش به خاطر پرسپولیس گذشت و اکنون شایسته این رفتار نیست. اگر باشگاه می‌خواهد با وی قطع همکاری کند باید رفتار بهتری با انصاری و حتی ربیع خواه صورت می‌گرفت. با این وجود تاکید می‌کنم حق هر سرمربی است که بازیکنان دلخواهش را انتخاب کند. 

سرمربی اسبق پرسپولیس درباره نقش مدیر برنامه ها در افزایش قیمت برخی بازیکنان توضیح داد: مدیر برنامه حافظ منافع بازیکن و سرمربی است و در تمام دنیا ابتدا منفعت فردی که با خودش قرارداد دارد را در نظر می‌گیرد و سپس اگر منصف باشد به باشگاه هم نگاه می‌کند. اما مشکل اصلی ما اکنون شرایطی است که برای قراردادهای بازیکنان ایجاد شده است. 

استیلی خاطرنشان کرد: اکنون می‌بینیم یک بازیکن قراردادی می‌بندد اما آپشن‌هایی در این قرارداد گنجانده می‌شود که با دریافت مبالغی مشخص از تیم جدا شود. این مسائل ضربه بزرگی به باشگاه وارد می‌کند. باید باشگا‌‌ه‌های ما که اکثرا دولتی هستند قرارداد تیپی را با بازیکنان تنظیم کرده و طبق آن کار را جلو ببرند. در این میان دو سه تیم خصوصی که توانایی پرداخت هزینه چند میلیاردی را ندارند ضرر می‌کنند. اگر یک قرارداد تیپ را برای بازیکنان و مربیان در نظر بگیریم باشگاه‌ها کمتر به مشکل خواهند خورد. 

وی در باره اینکه شنیده می‌شود یک مدیر برنامه نقش گسترده‌ای در فعالیت‌های نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس داشته‌، ‌توضیح داد:‌ از این موضوع اطلاع دقیقی ندارم اما وظیفه هر مدیر باشگاهی است که منافع آن باشگاه را در نظر بگیرد. طبیعی است مدیر برنامه به دنبال درآمد و منفع خودش است اما مدیران باشگاه وظیفه دارند قراردادهایی تنظیم کنند که به سود تیم باشد. هر مدیر برنامه برای جیب خودش کار می کند تا درآمدش را بالا ببرد و این مدیرعامل است که باید با مدیریت خود حافظ منافع باشگاه باشد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا