شهرستان ها

اختصاص ۱۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی کوهرنگ به کشت گیاهان دارویی

شهرکرد- مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری از مکان یابی دو طرح کشت گیاهان دارویی در کوهرنگ خبر داد و گفت: ۱۴۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت گیاهان دارویی اختصاص می یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری جهاد کشاورزی، دلشاد جهانبخشی گفت: در بازدید مشترک شرکت شهرک‌های کشاورزی و مسئولان شهرستانی دو طرح کشت گیاهان دارویی در سطح ۱۴۰ هکتار از اراضی شهرستان کوهرنگ شناسایی و مکان یابی شد.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به میزان بارش بیش از یک هزار و۱۰۰ میلی متر و ظرفیت بالقوه، توسعه کشت گیاهان دارویی در این شهرستان مورد توجه قرار گرفته است.

جهانبخشی تصریح کرد: در راستای تحقق استراتژی توسعه کشت گیاهان دارویی وتوجه به جایگاه ویژه شهرستان کوهرنگ به منظور ایجاد اشتغال، جلوگیری از مهاجرت، افزایش درآمد و بهبود معیشت روستاییان، توسعه کشت گیاهان دارویی در این شهرستان یک ضرورت است.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: شهرستان کوهرنگ یک شهرستان پر ظرفیت در بخش کشاورزی است که بهره گیری از این ظرفیت زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی در این منطقه است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا