بین الملل

آمریکا و متحدانش برای حمایت از تکفیری ها وارد عمل شدند

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: تکفیری ها مورد حمایت آمریکا و فرانسه و کشورهای غربی هستند و آمریکا و متحدانش برای حمایت از تکفیری ها در سوریه و یمن و دیگر کشورها وارد عمل شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی گفت: ملت ما به حکم هویت ایمانی، اهتمام ویژه ای به سالروز ولادت پیامبر اسلام دارد. حالت تحریف و انحراف شکاف بزرگی در صفوف مسلمانان ایجاد کرده و به مشکلات بزرگی منجر شده است.

دشمنان از انحراف در امت اسلامی سوء استفاده می کنند

وی افزود: دشمنان از انحراف در امت اسلامی برای اهانت به اسلام و قرآن سوء استفاده کردند. در فرهنگ غربی ذره ای مهربانی نیست. غربی ها آزادی ملت ها را مصادره و ثروتهای آنها را چپاول و کشورهای آنها را اشغال می کنند و دم از حقوق بشر می زنند.

رهبر جنبش انصارالله یمن بیان کرد: آیا غربی ها به حقوق بشر در یمن و فلسطین وکشورهای عربی و اسلامی احترام می گذارند؟ ترامپ افتخار می کند که آماده دادن هر سرزمین عربی به رژیم صهیونیستی است و اینکه مانند آنچه در جولان رخ داد، مصادر شود، پس کو تمدن؟ در غرب تحت عنوان آزادی به رسول گرامی اسلام و دین اسلام توهین می کنند.

الحوثی تاکید کرد: در فرانسه انتقاد از صهیونیستها و هر گونه زیر سئوال بردن هولوکاست ممنوع است هرچند که با ادله و شواهد باشد و کار به دادگاهی شدن افراد هم می کشددر فرانسه انتقاد از صهیونیستها و هر گونه زیر سئوال بردن هولوکاست ممنوع است هر چند که با ادله و شواهد باشد و کار به دادگاهی شدن افراد هم می کشد. در غرب اجازه اهانت به اسلام و پیامبران و نیز کفر و اهانت به الله داده می شود اما اجازه وارد شدن گزندی به صهیونیستها داده نمی شود.

وی گفت: هجمه آشکار در جهان علیه امت اسلامی وجود دارد تا ارتباطات ایمانی ما قطع شود. هجمه آشکاری علیه رسول گرامی اسلامی و دین اسلام و مسلمانان وجود دارد و افکار و ایمان با هدف تسلط فرهنگی بر ما مورد اهانت قرار می گیرد. در تلاش هستند که ما دنباله رو آمریکا طرحهای آمریکا و رژیم صهیونیستی و غرب باشیم و امت سرسپرده باشیم.

الحوثی اعلام کرد: نباید طرحهایی که هدفشان به بندگی کشیدن ماست را قبول کنیم. اگر به هویت ایمانی خود پایبند باشیم آمریکا و اسرائیل و مزدوران آنها نمی توانند ما را مورد بهره برداری قرار دهند و بر ما مسلط شوند و ثروتهای ما را چپاول کنند.

وی افزود: اظهار نظر اخیر رئیس جمهور فرانسه اهانت به اسلام و از اشکال بیان خصمانه علیه امت اسلامی است. فرانسه و غرب به اسلام و رسول گرامی اسلام توهین می کنند و به صهیونیستها ابراز دوستی می کنند و مانع از هرگونه اهانت به آنها می شوند.

رهبر انصارالله یمن گفت: بحرانهای موجود در کشورهای اسلامی در نتیجه مزدوری برای دشمنان امت و نتیجه هجمه غرب استعمارگر است. بحرانهایی که مسلمانان از آن رنج می برند علتش استعمار غربی است مشابه آنچه فرانسه در الجزایر انجام داد.

وی خطاب به ماکرون رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد: لکه ننگ ابدی که در اقدامات فرانسه در جریان استعمار الجزایر باقی می ماند و شما هنوز به دنبال توجیه این جنایات هولناک هستید. از مهمترین علل رنجهای بشری اقدامات استکبار در غرب و در راس آن آمریکا و اسرائیل است.

الحوثی اظهار داشت: تکفیری ها مورد حمایت آمریکا و فرانسه و کشورهای غربی هستند و آنها  اولین حامیان تکفیری ها علیه مسلمانان شدند. آمریکا و متحدانش برای حمایت از تکفیری ها در سوریه و یمن و دیگر کشورها وارد عمل شدند زیرا آنها از این تکفیری ها برای خدشه وارد کردن به وجهه اسلام بهره می برند. اسلام میراث موسی، عیسی، محمد، ابراهیم و همه پیامبران است.

وی گفت: از ملت عزیز ما پویایی بیشتر در سالروز ولادت پیامبر را و حضور در همه فعالیت هایی که به این مناسبت برگزار می شود را می خواهیم.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا