اقتصاد

بخش خصوصی واقعی دیگر برای خرید شرکت‌های دولتی اقدام نمی‌کند


رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: هر واگذاری که به بخش خصوصی انجام شده تمام نهادهای نظارتی بلافاصله مداخله کرده و با کمال تاسف شاهدیم که به دنبال لغو بسیاری از واگذاری ها هستند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس نود و نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت ، معدن و تجارت، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی و فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی آغاز بکار کرد.‌

در این جلسه به بررسی مشکلات سیاستی نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۹۹ از جمله محدودیت های واردات در مقابل صادرات و همچنین مشکلات تعیین نرخ پایه های صادراتی و پیشنهاد محاسبه ریالی ارزش ریالی پایه های صادراتی پرداخته شد.

غلامحسین شافعی امروز در نود و نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به جلسه امروز شورای اصل ۴۴ گفت: در ارتباط با سیاست های اصل ۴۴رو خصوصی سازی هیچ کس در کشور نمی تواند ادعا کند که از روند آن راضی بوده است که در راس این نارضایتی مقام معظم رهبری قرار دارند و در جامعه نیز شاهد این نارضایتی هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران بیان داشت: از آنجا که عضو هیات واگذاری بوده ام میدانم که علیرغم تمام تلاش های انجام شده هر چه واگذاری به نهادهای دولتی، شبه دولتی و رد دیون بوده همه چیز با عافیت تمام شده و هیچ نوع اعتراضی نبوده است.

شافعی اظهار داشت: اما هر واگذاری که به بخش خصوصی انجام شده تمام نهادهای نظارتی بلافاصله مداخله کرده و با کمال تاسف شاهدیم که به دنبال لغو بسیاری از واگذاری ها هستند.

وی با بیان اینکه با این وضعیت کسی نمی تواند اعتماد کند و در خصوصی سازی شرکت کند افزود: لذا استدعا دارم‌ در مورد این مساله فکری شود. الان مرتب سوگلی پروری است و نهادهای دولتی و شبه دولتی رقیب مخرب بخش خصوصی هستند لذا ضروری است که در این مورد تغییر رویه داده شود در غیر این صورت باید خصوصی سازی را فراموش کرد.

ادامه دارد…


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا