بین الملل

جروزالم‌پست: ارتش اسرائیل از توانایی لازم در برابر حملات شیمیایی برخوردار نیست


در حالیکه ارتش صهیونیستی از بزرگترین دارندگان سلاح‌های مخرب در منطقه است، تازه ترین گزارش‌ها حاکی است که یگان‌های نظامی این رژیم آمادگی مناسب برای مقابله با تهدید‌های شیمیایی را ندارند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس،  گزارش‌های تازه منتشر شده از سوی یک موسسه صهیونیستی نشان می‌دهد که ارتش این رژیم آماده مقابله با خطرات ناشی از حملات شیمیایی نیست.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» این گزارش از سوی موسسه «ماتانیاهو انگلمن» منتشر و تاکید شده که تهدید حملات شیمیایی را باید جدی گرفت. در این گزارش آمده است که ارتش‌های بسیاری در جهان از جمله «آمریکا» خطر مقابله با حملات شیمیایی را یک چالش بغرنج می‌دانند.

در بخشی از این گزارش آمده است که نیروی زمینی و یگان‌های ویژه صهیونیست‌ها برای مقابله با تهدید حملات شیمیایی در وضعیت ضعیفی قرار دارند و آموزش یگان‌های مرزی در مورد چگونگی بازرسی یا کنترل موارد شیمیایی در حد معیارهای لازم نیست. سایر یگان‌های مربوطه نیز به اندازه کافی در زمینه سناریوهای حملات شیمیایی آموزش ندیده‌اند.

ارتش صهیونیستی خود از بزرگترین دارندگان زرادخانه‌های سلاح‌های کشتار جمعی و حتی اتمی در خاورمیانه است. نماینده دائم سوریه در سازمان ملل به تازگی از اعضای سازمان  ملل خواست برای منطقه عاری از سلاح‌های اتمی و کشتار جمعی تلاش کرده و رژیم صهیونیستی را با هدف پیوستن به پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی تحت فشار قرار دهند.

«بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نشست کمیته خلع سلاح و امنیت بین المللی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت،زرادخانه اتمی، شیمیایی و بیولوژیکی رژیم اشغالگر اسرائیل بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت در منطقه خاورمیانه است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا