اقتصاد

سیگنال‌فروشی جرم است؛ با آن برخورد می‌کنیم


مدیر روابط عمومی سازمان بورس با بیان اینکه سیگنال‌فروشی برای سهام قطعاً غیرقانونی و جرم است، گفت: سازمان بورس با این مجرمان برخورد می‌کند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سیاوش وکیلی امروز در ارتباط زنده با شبکه خبر در مورد کانال‌های سیگنال‌فروشی در فضای مجازی در مورد بورس و گمراه کردن سهامداران گفت: کار کانال‌های سیگنال‌دهی سهام، قطعاً غیرقانونی است و ما با آنها برخورد می‌کنیم.

به گفته وی،‌ براساس بند 1 ماده 49 قانون بازار اوراق بهادار مصوب 1384 مجلس شورای اسلامی هر شخص بدون رعایت این قانون و تحت هر عنوان به فعالیت‌هایی از قبیل کارگزاری، کارگزار، معامله‌گری یا بازارگردانی که مستلزم کسب مجوز است، مبادرت کند یا خود را تحت هر یک از این عناوین معرفی کند مرتکب فعل مجرمانه شده است و مجازات‌هایی از قبیل جزای نقدی و حتی حبس تعزیری برایش در نظر گرفته شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان بورس در پاسخ به این پرسش که آیا گزارش تخلفات به سازمان بورس رسیده است، گفت: بله، گزارش‌ها می‌رسد و ما برای برخورد با این موارد هم معاونت حقوقی داریم و هم اداره شکایات داریم و هم سامانه دیده‌بان بازار که این موارد تخلف به اطلاع ما می‌رسد و سازمان بورس هم از گزارش‌های دریافتی و هم طی رصدهایی که خودش انجام می‌دهد با موارد غیرقانونی برخورد مقتضی می‌کند.

وکیلی در پاسخ به این پرسش که اگر سهامدارانی در دام کلاهبرداران افتاده‌اند، چه کنند، گفت: این افراد به سه روش می‌تواند موضوع خود را پیگیری کنند اگر احیاناً متحمل ضرر و زیان مالی شده‌اند راه دادسرای جرایم رایانه‌ای هموار است که براساس پرونده شکایت شخصی مراجعه می‌کنند. مسیر دیگر این است که از طریق سامانه شکایات سازمان بورس به نشانی http://shekayat.seo.ir/ و دیده‌بان بازار سرمایه و همچنین جهت راحتی کار با توجه به نفوذ فضای مجازی در حال طراحی IP در واتساپ هستیم که به راحتی می‌توانند گزارش‌های تخلف را از این طریق به اطلاع برسانند.

انتهای پیام/ب


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا