سینمای ایران و جهان

اعتراض سیدجواد هاشمی به تصمیمات کرونایی/ فقط «سینما» خطر دارد؟

سیدجواد هاشمی کارگردان فیلم «جزیره فضایی» در آغاز نشست رسانه‌ای این فیلم در جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوان،‌ با برداشتن ماسک از صورت به محدودیت‌های کرونایی تحمیل‌شده به سینما اعتراض کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری فیلم سینمایی «جزیره فضایی (تورنادور ۲)» به کارگردانی سیدجواد هاشمی عصر امروز پس از اکران این فیلم در قالب سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، در سینما فرهنگ تهران برگزار شد.

سیدجواد هاشمی در ابتدای این نشست که به دلیل ملاحظات کرونایی همه عوامل فیلم با ماسک در آن حاضر شده بودند، با برداشتن ماسک از صورت خود گفت: من این ماسک را به نشانه اعتراض برمی‌دارم.

وی در ادامه در توضیح موضع اعتراضی خود گفت: کرونا در این مدت موجودات نازنین بسیاری را از ما گرفته است اما در میان موجودات غیرانسانی، سینما به‌نظرم تنها پدیده‌ای است که دچار نفس‌تنگی عمیق و مرگ شده است.

این کارگردان سینما با یادآوری سفر اخیر هوایی خود و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای داخل هواپیما و با اشاره به فضای سینما فرهنگ گفت: فکر می‌کنم حفاظت از این فضا بسیار راحت‌تر از جاهای دیگر است. حتی در هیأت دولت فاصله افراد کمتر از چیزی است که برای سینماها تعریف کرده‌اند! همه جا دارد به سینما ظلم می‌شود. تا چند نفر در جشنواره جمع می‌شوند می‌خواهد سینما را زیر سوال ببرند اما کسی تجمع در رستوران‌ها را زیر سوال نمی‌برد.

هاشمی ادامه داد: سینما مظلوم‌ترین است. آن هم موجودیتی فرهنگی و هنری که برای نجات جان انسان‌ها فعالیت می‌کند و متأسفم که اینگونه آن را به کام مرگ فرستاده‌ایم. خیلی جاهای دیگر هیچ پروتکلی رعایت نمی‌شود اما تا به سینما می‌رسیم می‌گویند ۴ تا صندلی باید فاصله بگیرید! امروز در سالن سینما که نشستم تعجب کردم که چرا سالن سینما گرم نیست! این شرایط تا کی می‌خواهد ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به برقراری بازی‌های فوتبال و کشتی در همه جای دنیا گفت: فقط سینما مشکل دارد؟ اجازه بدهید سینماها پر شود. چرا سینما رفتن تعطیل شده است!؟

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا