شهرستان ها

برگزیدگان پنجمین جشنواره ملی شعر طنزوداستان کوتاه اراک معرفی شدند

اراک- پنجمین جشنواره ملی شعر طنز و داستان کوتاه اراک با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه دوشنبه آئین اختتامیه پنجمین جشنواره ملی شعر طنز و داستان کوتاه اراک با حضور اعضای شورای شهر از طریق فضای مجازی برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک در آئین اختتامیه این جشنواره ضمن تبریک روز اراک و سالروز صدارت امیرکبیر اظهار کرد: امیدوارم این روز نقطه عطفی در تعاملات امور فرهنگی و توسعه همه جانبه شهر اراک باشد.

مرتضی سورانه ادامه داد: امیرکبیر در دوره صدارت کوتاه مدت خود اقدامات بسیار بزرگی انجام داد و بهره گیری از این اقدامات می‌تواند الگویی برای مدیریت کشور باشد.

وی عنوان کرد: تأسیس مدرسه دارالفنون، اختصاص روزنامه وقایع اتفاقیه و… از جمله اقدامات امیرکبیر محسوب می‌شود.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: امیرکبیر با هرگونه القاب و چاپلوسی مبارزه کرد و وزارت خارجه را اصلاح کرد.

سورانه در ادامه برگزاری جشنواره‌های مانند جشنواره شعر طنز و داستان کوتاه اراک را میدانی برای ورود هنرمندان در حوزه‌های مختلف شعر، کاریکاتور و داستان برشمرد.

به گزارش مهر، امسال در پنجمین جشنواره ملی شعر طنز اراک ۵۲۵ اثر از ۲۲۴ نویسنده کشور و سال گذشته در دوره چهارم این جشنواره ۵۱۲ اثر از ۲۰۳ شاعر به دبیر خانه ارسال شد.

در پنجمین جشنواره ملی داستان کوتاه اراک ۸۲۵ اثر از ۴۲۷ نویسنده کشور به دبیر خانه این جشنواره ارسال و پس از دو مرحله پالایش ۱۹۰ اثر به مرحله نهایی رسیدند و در اختتامیه نفرات برگزیده معرفی شدند.

سال گذشته در چهارمین جشنواره ملی داستان کوتاه اراک ۷۹۶ اثر از ۴۰۷ نویسنده به دبیرخانه جشنواره برای داوری ارسال شده است.

به گزارش مهر، در این مراسم از پوستر ششمین جشنواره ملی کاریکاتور، پوستر مجموعه داستان‌های کوتاه و کتاب جشنواره داستان و شعر طنز اراک رونمایی شد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا