بین الملل

توهین ترامپ به «دکتر فائوچی»


در ادامه تقابل «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی این کشور، ترامپ گفت که مردم از سخنان مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در مورد ویروس کرونا خسته شده اند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس جمهور آمریکا دوشنبه شب به وقت تهران از مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی انتقاد کرد و وی را یک «فاجعه» خواند.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگو با کارمندان ستاد انتخاباتی خود گفت، مردم از شنیدن سخنان دکتر «آنتونی فائوچی» مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و همه این «احمق‌ها» در مورد ویروس کرونا خسته شده اند.

ترامپ در ادامه فائوچی را «فاجعه» خواند اما گفت با اخراج فائوچی، مشکلات بزرگتری را برای خود ایجاد می‌کند.

مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه‌ با شبکه «سی‌بی‌اس» بار دیگر به امتناع دونالد ترامپ، از زدن ماسک واکنش نشان داد.فائوچی ضمن انتقاد از این اقدام رئیس‌جمهور آمریکا گفت ترامپ استفاده از ماسک را نشانه ضعف می‌داند و این اقدام وی معقول نیست. وی گفت: «او (ترامپ) گاهی زدن ماسک را به مثابه ضعف می‌داند. آیا این [اقدام] برای شما معقول به نظر می‌رسد؟ نه قطعاً معقول نیست.»

فائوچی در ادامه صحبت‌ها خود گفت، شکی نیست که زدن ماسک از شیوع ویروس کرونا جلوگیری می‌کند. 

ترامپ در آغاز شیوع ویروس کرونا در کشورش از زدن ماسک امتناع می‌ورزید و استفاده از آن را غیر‌ضروری می‌دانست. با این وجود وی در اولین مناظره انتخاباتی با «جو بایدن»، رقیب دموکراتش عنوان کرد که با زدن ماسک مشکلی ندارد و استفاده از آن خوب است.

رئیس‌جمهور آمریکا حتی بعد از ابتلا به ویروس کرونا به مدت کوتاهی از ماسک استفاده کرد و بار دیگر در برخی اماکن از جمله در گرد‌همایی‌های انتخاباتی خود از زدن ماسک امتناع ورزید.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا