بین الملل

آمریکا شش افسر اطلاعاتی روسیه را به حملات سایبری متهم کرد

وزارت دادگستری ایالات متحده شش مأمور اطلاعاتی ارتش روسیه را به حملات سایبری متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، وزارت دادگستری ایالات متحده شش افسر اطلاعاتی ارتش روسیه را به حملات هکری علیه گرجستان، فرانسه، انگلیس، اوکراین، سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی (OPCW) و بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را متهم کرد.

وزارت دادگستری ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد که یک هیأت منصفه در ایالت پنسیلوانیا شش نفر را به «توطئه، هک کامپیوتری، کلاهبرداری آنلاین، سرقت هویت، و ثبت غیرقانونی دامنه متهم کرد».

اسامی این شش افسر اطلاعاتی ارتش روسیه عبارتست از: یوری سرگئیویچ آندرینکو، سرگئی ولادیمیروویچ دِتیستوف، پاول والریویچ فرالوف، آناتولی سرگیویچ کووالف، آرتم والریویچ اوچیچنکو و پتر نیکلایوویچ پلیسکین.

طبق پرونده اتهامات، این شش افسر اطلاعاتی دو سال پیش و در جریان بازیهای المپیک در پیونگ چانگ با استفاده از بدافزارهایی همچون KillDisk، Industroyer، Notpetya وOlympic Destroyer و همچنین شبکه های اینترنتی در اوکراین و گرجستان به اهداف موردنظر خود حمله کردند.

این شش افسر اطلاعاتی روسیه متهم شده اند که «تلاشها در راستای پاسخگو ساختن روسیه نسبت به بکارگیری گاز عامل اعصاب، نوویچوک، در یک کشور خارجی» را تضعیف کرده اند؛ اتهامی که در مارس ۲۰۱۸ از سوی دولت انگلیس مطرح شد و روسیه را به کاربرد گاز سمی نوویچوک علیه جاسوس سابق و دخترش متهم می کرد؛ اتهامی که مسکو به طور پیاپی آن را رد کرده است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا