ورزش

استارت حریفان المپیکی/ والیبال ایران در خواب زمستانی!


در شرایطی که حریفان المپیکی والیبال ایران تمرینات خود را استارت زده‌اند، فدراسیون ایران در حال بررسی گزینه‌های سرمربیگری است.


به گزارش خبرگزاری فارس، سایت فدراسیون جهانی والیبال هفته گذشته گزارشی از روند آماده سازی تیم ملی ونزوئلا برای حضور در المپیک منتشر کرد. در این مطلب آمده است: «تیم ملی والیبال ونزوئلا یکی از حریفان دور مقدماتی والیبال ایران در المپیک توکیو است. تیم سوم منطقه آمریکای جنوبی که با خوش اقبالی از راهیابی برزیل و آرژانتین توانست به این بازی‌ها صعود کند. با وجود آنکه اکثر ملی‌پوشان این تیم در اروپا، برزیل و سایر کشورها مشغول بازی‌اند، اما از المپیک و آماده‌سازی غافل نیستند.» 

بازیکنان تیم ملی ونزوئلا پس از 9 ماه از صعود به المپیک دور هم جمع شدند تا زیر نظر کادر فنی مورد بررسی تکنیکی و بدنی قرار بگیرند. هدف نخست فدراسیون والیبال ونزوئلا، جمع کردن بازیکنان ملی‌پوش، ارتقا سطح آمادگی آنها و تبدیل شدن به یک تیم المپیکی است. بازیکنان این تیم در کاراکاس جمع شدند، جایی که آنها پس از 7 ماه فعالیت محدود به دلیل شیوع ویروس کرونا به زمین بازگشتند. این تیم پیش از این تنها یک بار و در سال 2008 توانست جواز حضور در المپیک را کسب کند و حالا خودش را برای دومین حضور آماده می‌کند.

* کاراسو: باید اردوی خارجی داشته باشیم

چما کاراسو، کاپیتان و پاسور تیم ملی والیبال ونزوئلا در این خصوص اظهار داشت: بازگشت به تمرینات پس از یک وقفه طولانی به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیار سخت بود، اما ما هرگز والیبال را فراموش نمی‌کنیم. قطعاً به زمان زیادی نیاز داریم تا بتوانیم همچون 9 سال قبل به شرایط ایده آل بازگردیم.

وی ادامه داد: تا شروع رقابت‌های المپیک چند ماهی زمان داریم و این موضوع ما را امیدوار نگه می‌دارد. برای آماده سازی بهتر باید چند اردو و بازی تدارکاتی خارجی هم داشته باشیم و امیدوارم شرایط برای سفرهای خارجی هم فراهم شود. 

* تقوی: هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم

این در حالی است که پیش از این تیم ملی والیبال لهستان هم چند مرحله اردوی آماده سازی برگزار کرد و پس از آن هم در چند بازی دوستانه به مصاف حریفان خود رفت. والیبال ایران این روزها تنها تیم المپیکی است که هنوز تکلیف نیمکتش مشخص نیست و این امر بزرگترین ضعف برای والیبال ایران به شمار می‌رود.

میلاد تقوی، دبیرکل فدراسیون والیبال اخیراً در مصاحبه ای درباره آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی اظهار داشت: فعلاً هیچ جمع‌بندی نهایی صورت نگرفته و هنوز به نتیجه‌ پایانی نرسیده‌ایم. چند گزینه نهایی هستند که باید بررسی‌های نهایی در مورد آن‌ها نیز صورت بگیرد. با ۳ نفر از این گزینه‌ها توافقات ابتدایی صورت گرفته و دو نفر از آن‌ها نیز برنامه‌های خود را به فدراسیون ارائه‌ کرده‌اند. یک‌ گزینه دیگر هم قرار است برنامه‌هایش را در اختیار فدراسیون بگذارد تا پس از بررسی‌های لازم دو نفر از این سه عزیز به عنوان‌گزینه نهایی به کمیته فنی معرفی شوند.

* کرونا؛ بهانه این روزهای والیبال برای انتخاب سرمربی!

هچنین محمود افشاردوست، عضو هیات رئیسه و کمیته فنی فدراسیون والیبال هم در این خصوص گفت: ما 5 گزینه خود را به فدراسیون ارائه داده‌ایم و آنها پس از جمع بندی و انجام مذاکرات آن را در جلسه کمیته فنی مطرح خواهند کرد. در جریان نحوه مذاکرات هم نیستیم و این در اختیار رئیس فدراسیون است. در ایران و در سایر نقاط جهان ویروس کرونا بسیاری از مسائل را تحت تاثیر خود قرار داده و جلسات زیادی در دنیا به تعویق افتاده‌اند. امیدوارم مذاکرات بهترین شرایط را داشته باشد تا به نفع والیبال ایران ختم شود.

عضو کمیته فنی در شرایطی شیوع ویروس کرونا را بهانه می‌کند که سایر حریفان المپیکی ایران نه تنها سرمربی خود را انتخاب کرده اند که تمرینات خود را هم استارت زده اند. مسئولان والیبال ایران همچنان با خونسردی کامل نسبت به انتخاب سرمربی رفتار می‌کنند و گویا هیچ برنامه عملی برای موفقیت تیم ملی در المپیک توکیو ندارند. ورزشکاران و علاقمندان به ورزش به خوبی می دانند که موفقیت در المپیک یک برنامه حداقل 4 ساله می خواهد، اما ظاهراً فدراسیون والیبال تصمیم دارد راه 100 ساله را یک شبه طی کند و با برنامه ای 4 ماهه روی سکوی المپیک قرار بگیرد. 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا