دانش و فناوری

تولید کیت تشخیص سریع کرونا در انتظار مجوز وزارت بهداشت

رئیس دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت درباره وضعیت تولید کیت های تشخیصی کرونا گفت: شرکت های دانش بنیان توان تولید تمام کیت های مورد نیاز تشخیص کرونا را دارند.

دکتر حسین وطن پور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت تولید کیت های تشخیصی کرونا گفت: آمار بالای تشخیص مبتلایان نشان می دهد که کیت هایی که در کشور تهیه می شود مناسب است.

وی افزود: معروف ترین و معتبرترین کیت تشخیص کرونا کیت پی سی آر و تشخیص مولکولی است که در این زمینه به وفور در داخل کشور تولید شده است و مشکلی از بابت کمبود این کیت ها وجود ندارد. کیت های سرولوژی که آنتی بادی را ارزیابی می کند نیز در کشور به میزان کافی وجود دارد و شرکت های دانش بنیان در این زمینه فعال هستند.

رئیس دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت یادآور شد: کیت های سریع یا Rapid در شرکت های دانش بنیان داخل کشور تولید شده است اما در انتظار مجوز از سوی وزارت بهداشت است. نکته مورد بحث درباره کیت های تشیخص سریع کرونا این است که بسیاری موافق کیت های سریع نیستند و آن را معتبر نمی دانند. واقعیت این است که کیت های سریع برای تشخیص قطعی بکار نمی رود و معمولا برای غربالگری کاربرد دارد.

وطن پور افزود: ما توان تولید این کیت ها را داریم و در رقابت با بهترین شرکت های تولید کننده این کیتها، توانسته ایم این کیت ها را تولید کنیم و از نظر دانش فنی شرکت های دانش بنیان عقب ماندگی ندارند و موفق به تولید آنها شده اند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا