فرهنگ

برگزاری مجازی همایش یاوران وقف/ رونمایی از کتابخانه و سند ارتقای فرهنگی وقف


معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف از برگزاری همایش یاوران وقف به‌صورت محدود و مجازی خبر داد و گفت: در حاشیه این همایش از سند ارتقای فرهنگ وقف، فراخوان همایش وقف و سلامت و کتابخانه تخصص مجازی وقف رونمایی خواهد شد.


به گزارش خبرگزای فارس حجت‌الاسلام‌ غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن تبریک حلول ماه ربیع‌الاول گفت: امسال با توجه به شرایطی که وجود دارد برنامه‌های دهه وقف بسیار محدود شده و طبیعتاً  مثل هرسال امکان برگزاری همایش و مراسم‌های مختلف را نداریم.

وی ادامه داد: خیلی دوست داشتیم که می‌توانستیم همایش‌ها را مثل هرسال برگزار کنیم و از واقفانی که در سال جدید اموال خود را در راه خدا وقف کرده‌اند تقدیر و تجلیل کنیم هرچند این بزرگواران با خدا معامله کرده‌اند و منتظر تقدیر و تجلیل از خود نیستند. 

عادل افزود: امیدواریم هر چه زودتر شرایط طوری مهیا بشود که ما بتوانیم مراسمی درخور واقفان عزیز برگزار کنیم که خود این  مراسم‌ها به‌نوعی ترویج فرهنگ وقف در بین مردم است که بتوانند نیازهای جامعه را با سنت حسنه وقف برطرف کنند و از توانمندی خود برای ارتقای فرهنگ دینی و معنوی و برطرف کردن نیازهای مادی جامعه استفاده کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف همچنین یادآور شد: امسال فقط یک همایش مجازی برنامه ریزی شده که به‌صورت خیلی محدود و در حد یک جلسه با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود. در این همایش ارتباط تصویری با مراکز استان‌ها خواهیم داشت تا  کسانی که به وقف و بقاع متبرکه خدمتی کرده‌اند به‌صورت مجازی تجلیل و تقدیر شود.

وی همچنین تصریح کرد: همچنین در این همایش  از سند ارتقای فرهنگ وقف، فراخوان همایش وقف و سلامت  و کتابخانه تخصص دیجیتالی وقف برای اولین بار رونمایی خواهد شد.

همایش یاوران وقف روز ۲۹ مهر ساعت ۱۳:۴۵  به صورت مجازی در سالن اجتماعات ساختمان شهید سلیمانی سازمان اوقاف و امور خیریه  از طریق ارتباط تصویری با مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا